انواع تجهیزات دریایی و مزایدات آن

مزایده تجهیزات دریایی

کسانی که در زمینه دریانوردی فعالیت می کنند نیاز به انواع تجهیزات و ابزارهای مختلف دارند. تجهیزات دریایی شامل شناورها و قایق ها و کشتی ها تا تجهیزات مربوط به تفریحات دریایی و اسکله و… است. تمام فعالیت ها در دریا به دو دسته تامین تجهیزات و کالاهای دریایی و خدمات دریایی تقسیم بندی می شوند.

تجهیزات متنوعی برای هر بخش از این حوزه وجود دارد که به سهولت بیشتر در کار و ایمنی بالاتر کمک می کند. درواقع وجود این تجهیزات بسیار مهم و کاربردی بوده و می تواند از بروز بسیاری از خطرات جلوگیری کند. بنابراین این روزها با پیشرفت در تولیدات و صنایع و تجهیزات بسیاری از مشکلاتی که پیش از این در این حوزه وجود داشت؛ حل شده است. دریانوردان با استفاده از این تجهیزات بسیار راحت تر و امن تر سفر می کنند. در ادامه با مجله هزاره همراه شوید.

انواع تجهیزات دریایی

این تجهیزات دارای انواع و تنوع بسیاری به شرح زیر هستند:

  • شناورها و قایق ها ( شناورهای بررسی لرزه ای، شناورهای حفاری برای کاوش و اکتشاف، تجهیزات زیر آب برای تکمیل چاه های اکتشافی و استخراجی، شناورهای آینده نگر، کشتی های لوله کشی، یخ شکن ها و غیره)
  • دیگ های دریایی ، چرخ دنده های کمکی ، شافتینگ ، دستگاه های پیشرانه ، ابزار الکتریکی و ارتباطات درون کشتی ( دیگ های بخار دریایی، فیلترهای دریایی، تجهیزات تهویه مطبوع، تجهیزات لوله کشی، گالی و پزشکی و غیره)
  • تاسیسات برقی دریایی ( واحدهای توزیع برق دریایی، نیروگاه های الکتریکی دریایی و دستگاه های اتصال، مکانات روشنایی دریایی، تجهیزات گرمایش دریایی)
  • لوازم دریایی ( دستگاه های سونار، وسایل ناوبری کشتی و غیره)
  • فعال کردن واحدها ، دستگاه ها و قطعات سیستم های دریایی و خطوط لوله ( اتصالات دستی دریایی، اتصالات کنترل از راه دور دریایی و غیره)
مزایده تجهیزات دریایی

مزایدات تجهیزات و خدمات دریایی

در زمینه این تجهیزات انواع مزایدات متنوع برگزار می شود. سازمان هایی که در جریان فعالیت های خود، نیاز به تجهیزات دارند اقدام به شرکت در مزایدات نهادهایی  می کنند که  این تجهیزات را در اختیار دارند و این تجهیزات را به مزایده می گذارند. بر این اساس تجهیزاتی مانند اقلام مستعمل، ابزارهای صنعتی، قطعات کشتی، فروش کشتی و لنج و … می تواند در فرایند مزایده برای فروش گذاشته شود. در مزایده شخص حقیقی یا حقوقی برنده خواهد شد که بیشترین مبلغ پیشنهادی را ارائه بدهد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مزایدات جدید هستید «مزایده های اداره کل بنادر و دریانوردی شهید رجایی» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

مطالب پیشنهادی

یراق آلات چیست؟

یراق آلات چیست؟

همه ما کلمه یراق آلات به گوشمان آشنا است اما شاید تعریف آن را به خوبی ندانیم. بسیاری از وسایل و اشیائی که در اطراف ما هستند شامل انواع یراق آلات می شوند. ساخت آنها