مخاطب پیامک مالیاتی چه کسانی هستند؟

پیامک مالیاتی املاک و خودرو

در حال حاضر پیامک مالیاتی برای مالکان  ۵۱۵ هزار و ۵۰۰ خانه خالی ارسال شده است و هم ‌اکنون در مرحله مطالبه و وصول مالیات است. با ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

پیامک مالیاتی خودرو و خانه های لوکس و خالی از سکنه

معاون فناوری ‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور ضمن اشاره به اینکه تمام خدمات مالیاتی این سازمان از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیکی قابل انجام است، تصریح کرد: افرادی که مشمول مالیات خانه‌ های خالی و مالیات خودروها و خانه ‌های لوکس هستند، برای صدور قبض و پرداخت آنلاین مالیات باید به این سامانه مراجعه کنند.

در این زمینه، افشین خدامرادی افزود: هدف از سامانه مالیات بر خانه‌ های خالی، ارزش‌گذاری و محاسبه مالیات واحدهای مسکونی خالی موضوع ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات ‌های مستقیم است. این سامانه با این هدف طراحی و  توسعه داده شده است  و از دی ‌ماه سال ۱۴۰۰ به ‌عنوان یکی از درگاه های ملی خدمات الکترونیک راه‌ اندازی شده است.

خدامرادی خاطر نشان کرد: مودیان مالیاتی همچنینی می توانند با استفاده از بخش ” واحدهای مسکونی خالی از سکنه” در کنار مشاهده لیست املاک مشمول خود نسبت به محاسبات آن واکنش مورد نیاز را ثبت کرده و در صورت نیاز برای صدور قبض و پرداخت آنلاین اقدام کنند.

 پیامک مالیاتی خودرو و خانه های لوکس و خالی از سکنه

خدامرادی همچنین در ارتباط با مالیات بر خودروها و خانه های لوکس اضافه کرد: سامانه مربوط به این مالیات براساس الزامات آیین‌نامه بند (خ) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و برمبنای ماده ۶۴ قانون مالیات‌ های مستقیم طراحی و توسعه پیدا کرده است. این سامانه  از دی‌ ماه سال گذشته از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیکی در دسترس مردم قرار گرفته است.

معاون فناوری ‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور ادامه داد: این سامانه همچنین دارای امکاناتی مانند نمایش املاک مشمول مودی به تفکیک ملک و مالیات متعلقه، امکان چاپ قبض و پرداخت آنلاین از طریق درگاه بانک ملی ایران و واریز مستقیم مالیات به شماره‌ حساب اداره کل ذی‌ ربط و همچنین امکان ثبت اعتراض مودی مالیاتی است.

وی در پایان گفت: لیستی شامل تعداد ۵۱۵ هزار و ۵۰۰خانه خالی از وزارت راه ‌و شهرسازی به سازمان امور مالیاتی کشور تحویل داده شده است و بر این اساس، برای مالکان این خانه‌ ها پیامک اطلاع ‌رسانی ارسال شده و در حال حاضر نیز در مرحله مطالبه و وصول مالیات است.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های ساختمان » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

شرکت در مزایده دولتی به چه صورتی است؟

شرکت در مزایده دولتی به چه صورتی است؟

دولت و ارگان ها و سازمان های دولتی نیز مانند اشخاص حقوقی دیگر می توانند معاملاتی را انجام دهند که با استفاده از آنها تمام خدمات و کالاهای مد نظر خود را خریداری کرده و