بازار جهانی تلفن هوشمند، رکورد زد

رکود در بازار جهانی تلفن هوشمند

شرکت تحقیقات بازار Canalys‌ اعلام کرده است که فروش تلفن هوشمند در سراسر جهان، در مدت سه ماه منتهی به سپتامبر، با ۹ درصد کاهش روبرو بوده است. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

تاثیر مشکلات اقتصادی بر بازار تلفن هوشمند

بازار جهانی تلفن هوشمند تحت تاثیر مشکلات اقتصادی مصرف کنندگان بوده است و آنها را واداشته تا خریدهای غیر ضروری مانند دستگاه های الکترونیکی شخصی را به عقب بیاندازند. این مدت زمان در سه ماهه منتهی به سپتامبر سال جاری بدترین سه ماهه سوم را از سال ۲۰۱۴ سپری کرده است.

شرکت تحقیقات بازار Canalys‌ همچنین اعلام کرده است که فروش تلفن هوشمند در سراسر جهان، در مدت سه ماه منتهی به سپتامبر، ۹ درصد کاهش را تجربه کرده و به کاهشی ادامه داده است که در کل سال ۲۰۲۲ وجود داشته است. پیش بینی های اقتصادی بر آن است که این روند نزولی تقاضا، احتمالا به مدت ۹ ماه دیگر نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

اعتماد مصرف کنندگان با افزایش نرخ بهره و قیمت های انرژی در سال جاری متزلزل شده است کندی اقتصاد و قرنطینه های کووید ۱۹ در چین تبدیل به عامل مهمی در کاهش فروش تلفن هوشمند شده است. سازندگان تلفن هوشمند چینی مانند  شیائومی، ویوو و اوپو همگی امسال کاهش دو رقمی فروش را ثبت کرده ‌اند و تنها آیفون اپل بوده که در برابر شرایط بازار کمی منعطف باقی مانده است.

بازار جهانی تلفن هوشمند

بر اساس آمارهای منتشر شده تخفیف ها و تبلیغ ها کمک کرده است که شرکت سامسونگ الکترونیکس که حضور آنچنانی هم در چین ندارد، برتری خود در بازار جهانی را با در اختیار داشتن ۲۲ درصد سهم حفظ کند. برند اپل نیز که سری ۱۴ آیفون را از سپتامبر روانه بازار کرده است سهم بازار خود را به ۱۸ درصد افزایش داده است اما شرکت هایی نظیر اوپو و ویوو سهم کمتری در مقایسه با سال گذشته داشته اند.

به گزارش بلومبرگ، با وجود آن که اپل برنده اصلی سهم بازار در سه ماهه سوم بوده است اما برنامه های افزایش تولید خانواده آیفون ۱۴ را لغو کرده است.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال استعلام های جدید هستید «استعلام های تجهیزات مخابرات» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

مطالب پیشنهادی

یراق آلات چیست؟

یراق آلات چیست؟

همه ما کلمه یراق آلات به گوشمان آشنا است اما شاید تعریف آن را به خوبی ندانیم. بسیاری از وسایل و اشیائی که در اطراف ما هستند شامل انواع یراق آلات می شوند. ساخت آنها