صادرات مصالح ساختمانی داخلی با برند ترکیه!

صادرات مصالح ساختمانی

یک فعال صنفی اعلام کرد: صادرات مصالح ساختمانی به اروپا با توجه به تحریم هایی که وجود دارد امکان پذیر نخواهد بود. این موضوع موجب شده است تا فضای مناسبی برای صادرات غیر رسمی مصالح ساختمانی ایرانی با نام و برندهای مختلف به اروپا ایجاد شود. در ادامه خبر برند مصالح ساختمانی با مجله هزاره همراه شوید.

برند مصالح ساختمانی ایرانی با نام ترک

علیرضا جنتی، عضو انجمن انبوه‌ سازان کشور، مدتی پیش در جمع خبرنگاران اعلام کرده بود که در حال حاضر به کشورهای ترکیه، سوریه، عراق، گرجستان، ارمنستان صادرات قابل توجهی داریم. وی همچنین به این نکته اشاره کرد بود که به دلیل وجود تحریم ها برخی از مصالح ساختمانی تولید ایران با نام برندهای ترک وارد بازارهایی مانند هلند و یونان می شود.  این مساله موجب شده است که با وجود تقاضای قابل توجه در کشورهای اروپایی، هیچ نشانه ای از ایرانی بودن در آنها وجود نداشته باشد.

بررسی‌ها نشان می ‌دهد که عامل اصلی از دست رفت بازارهای صادراتی که تقاضای زیادی هم برای آن وجود دارد، بحث مبادلات پولی و بانکی است که باعث شده تجار نتوانند به بازارهای اروپایی نفوذ کنند.

این روزها کاهش ساخت و ساز در داخل کشور موجب شده است تا بسیاری از تولید کنندگان مصالح ساختمانی این خلا را با افزایش صادرات مصالح ساختمانی جبران کنند. همچنین وجود رقبای ترکیه ای نیز موجب شده است که دست تولید کننده ایرانی با توجه به شرایط تحریمی از بسیاری از بازارهای هدف کوتاه بماند. هم اکنون به نظر می رسد که در این میان واسطه هایی سر بر آورده اند که با خروج غیر رسمی مصالح ساختمانی از ایران می توانند کار صادرات مصالح ساختمانی را با روش هایی مختلف به اروپا انجام دهند.

اسماعیل کاظمی، رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی تهران، ضمن اشاره به  اینکه صادرات غیررسمی مصالح ساختمانی بر خلاف قانون است، تصریح کرد: دستگاه‌ های نظارتی نباید اجازه صادرات غیررسمی و قاچاق مصالح ساختمانی را بدهند. در حال حاضر بسیاری از کارخانه ‌ها اقدام به صادرات سیمان، گچ، سیمان سفید و … با نام برند خود می ‌کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اما شاهدیم در برخی از موارد مصالح ساختمانی از کانال غیر رسمی از کشور خارج می ‌شود. برای اینکه امکان ردیابی آن وجود نداشته باشد، با نام برندهای مختلف محصولات مصالح ساختمانی از کشور خارج می ‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی تهران ضمن تاکید بر آن که امکان صادرات مازاد مصالح ساختمانی وجود دارد گفت: در حال حاضر امکان صادرات رسمی مصالح ساختمانی به اروپا به دلیل مسائل بین‌المللی وجود ندارد.

وی ادامه داد: البته ما صادراتی به کشورهای همسایه ایران داریم و امکان افزایش این صادرات نیز وجود دارد. ما حتی می توانیم بازار سوریه را به دست بگیریم.

کاظمی در ارتباط با این که برای ساخت مسکن در سوریه و برای تامین مصالح ساختمانی مذاکره ای با اتحادیه انجام شده است گفت: تا به امروز  مذاکره رسمی با اتحادیه انجام نگرفته است اما توانمندی تامین بازار مصالح ساختمانی سوریه وجود دارد.

وی در پایان اضافه کرد: با توجه به کاهش ساخت‌ و ساز در کشور امکان افزایش صادرات مصالح ساختمانی وجود دارد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های مربوط به ساختمان » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

مطالب پیشنهادی

یراق آلات چیست؟

یراق آلات چیست؟

همه ما کلمه یراق آلات به گوشمان آشنا است اما شاید تعریف آن را به خوبی ندانیم. بسیاری از وسایل و اشیائی که در اطراف ما هستند شامل انواع یراق آلات می شوند. ساخت آنها