خط تولید سرم با تیراژ 3 میلیونی راه اندازی شد

خط تولید سرم

بنابر اعلام سازمان غذا و دارو، به زودی خط تولید سه میلیون تیراژی سرم در کشور راه اندازی خواهد شد و نیاز بخش عمده ای از کشور را پوشش خواهد داد. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

میزان تولید سرم در کشور

حیدر محمدی در ارتباط با میزان تولید تجهیزات پزشکی و سرم در داخل کشور گفت: میزان سرم تولیدی ما حدود ۱۴ تا ۱۵ میلیون در ماه است که این میزان حدود یک تا دو میلیون از نیاز کشور کمتر است. تا اوایل سال گذشته میزان نیاز ما به سرم در ماه ۱۰ و نیم میلیون بود و باقی مانده آن ذخیره می‌ شد و از زمانی که پیک پنجم کرونا شروع شد این نیاز به شدت افزایش یافت.

محمدی خاطر نشان کرد: ما از تابستان سال جاری مجددا با مشکل کمبود سرم روبرو شدیم و از همین جهت هم واردات را ادامه دادیم. در حال حاضر هفته ای ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار سرم وارد کشور می شود.

رئیس سازمان غذا و دارو اعلام کرد: به زودی نیز خط تولید سرم در یکی از شرکت های داروسازی در کشور و با ظرفیت حداقل سه میلیون عدد سرم در ماه طی یک تا دو ماه آینده راه اندازی خواهد شد.

وی در پایان تصریح کرد: دو شرکت داروسازی در اهواز و اصفهان از سال دیگر با خط تولید سرم راه اندازی و یکی از شرکت ‌های سرم‌ ساز ما نیز ظرفیت تولید خود را دو برابر می ‌کنند بنابراین از اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده نه تنها واردات سرم نخواهیم داشت بلکه صادر کننده نیز خواهیم بود.

صفاری مدیدعامل شرکت داروسازی جابر ابن حیان نیز در جمع خبرنگاران  اظهار داشت: ما در خط کپسول آموکسیسلین روزانه یک میلیون کپسول تولید می‌کنیم و ظرفیت های خود را در زمینه های مختلف ارتقا داده ایم.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های تجهیزات پزشکی، دارویی » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

مطالب پیشنهادی

یراق آلات چیست؟

یراق آلات چیست؟

همه ما کلمه یراق آلات به گوشمان آشنا است اما شاید تعریف آن را به خوبی ندانیم. بسیاری از وسایل و اشیائی که در اطراف ما هستند شامل انواع یراق آلات می شوند. ساخت آنها