طولانی ترین قطار مسافربری جهان به روی ریل رفت

طولانی ترین قطار مسافربری جهان به روی ریل رفت

طولانی ترین قطار مسافربری جهان با ۱۰۰ واگن متصل به ابعاد حدود دو کیلومتر آغاز به کار کرد. این قطار از مناظر خیره کننده کوه های آلپ سوئیس عبور می کند. در ادامه این مقاله از مجله ی هزاره با ما همراه شوید.

طولانی ترین قطار مسافربری در سوئیس

راه آهن راتین متعلق به شرکت راه‌آهن سوئیسی با سفر در یکی از دیدنی ‌ترین مسیرهای رشته کوه‌های آلپ، توانست رکورد طولانی‌ترین قطار مسافری جهان را در روز شنبه به خود اختصاص دهد. طولانی ‌ترین قطار مسافربری جهان دارای  ۱۰۰ واگن است که در روز شنبه از میان کوه‌های آلپ سوئیس عبور و بیش از یک و نیم کیلومتر در این مسیر حرکت کرد.

این قطار ۱۹۱۰ متر بوده که از ۲۵ قطار چند واحدی تشکیل می شود.  در اولین حرکت این قطار که در میان کوه های آلپ بود، ۱۵۰ مسافر در آن سوار شده بودند و از کانتون گراوبوندن در شرق سوئیس عبور کرد.

سخنگوی راه آهن راتین اعلام کرده است که این قطار طولانی چند صد متر طولانی تر از قطار بلژیکی است که توانسته بود در دهه ۹۰ رکورد جهانی را از آن خود کند. راه آهن راتین همچنین اعلام کرده است که رکورد جهانی طولانی ‌ترین قطار مسافربری را در رویدادی به مناسبت صد و هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس راه آهن سوئیس شکسته است.

قطار ” کروز الپاین” از یک مسیر مارپیچ از پردا تا آلوانئو را در مدت زمان یک ساعت طی کرده است. این مسیر در سال ۲۰۰۸ به عنوان یک میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسیده است. در این مسیر ۲۲ تونل به هم متصل هستند و ۴۸ پل در این مسیر وجود دارد.

طولانی ترین قطار مسافربری جهان به روی ریل رفت

تصاویر هوایی که در رسانه های سوئیسی منتشر شده است نشان می دهد که این قطار  همزمان در چند ارتفاع حرکت کرده است، به طوری که در همان حال که سر قطار در حال خروج از یک تونل بود، واگن های عقبی در حال عبور از باقی تونل ها بوده است.

جاده ای که  منتهی به نقاطی که منظره  خوبی از این مسیر ریلی دارند  نشان می دهد، به روی خودروها بسته شده بود، با این حال اما بسیاری از افراد با پای پیاده یا با استفاده از دوچرخه خود را به کوهپایه رساندند تا بتوانند بهترین دید را نسبت به قطار داشته باشند. همچنین زمانی که قطار از کوهپایه به طرف پایین می آمد، برخی از مردم سوار بر دوچرخه سعی کردند به صورت موازی با مسیر قطار آن را دنبال کنند.

این نکته را نیز باید در نظر داشت که قطارهای باری با طولی بیش از سه کیلومتر بزرگتر هستند، اما این قطار طولانی‌ ترین قطار مسافربری است که تا به حال حرکت کرده است. علاوه بر این، آمارها نشان می ‌دهد که ۳۰۰۰ نفر این رویداد تاریخی را بر روی یک صفحه نمایش غول پیکر که در نیمه راه در نزدیکی برگون نصب شده بود تماشا کرده اند.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های توسعه زیربناهای حمل و نقل » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

مطالب پیشنهادی

یراق آلات چیست؟

یراق آلات چیست؟

همه ما کلمه یراق آلات به گوشمان آشنا است اما شاید تعریف آن را به خوبی ندانیم. بسیاری از وسایل و اشیائی که در اطراف ما هستند شامل انواع یراق آلات می شوند. ساخت آنها