توقف تولید پتروشیمی مسجد سلیمان

توقف تولید پتروشیمی مسجد سلیمان

حدود ۲۰ روز از تعطیلی پتروشیمی مسجد سلیمان می گذرد و این مساله سوء مدیریت را در این زمینه نشان می دهد. عدم النفع آن تاکنون بیش از ۸۴۰ میلیارد تومان بوده و به گفته مهندسان شرکت به ۲ هزار میلیارد تومان نیز خواهد رسید. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

زیان ۴۲ میلیارد تومانی روزانه به اموال بازنشستگان پتروشیمی مسجد سلیمان

مسجدسلیمان یکی از پتروشیمی ‌های اوره‌ ساز در کشور است و تاثیر بسیاری بر بازار اوره ایران دارد.  اما متاسفانه باوجود ظرفیت و پتانسیل بالای این شرکت، به‌دنبال سوء مدیریت پتروشیمی مسجد سلیمان تعطیل شده است. بر اساس اظهارات بسیاری از کارگران این اتفاق تنها به ‌دلیل سهل ‌انگاری و بی‌ تدبیری مدیران پتروشیمی روی داده است.

طی ۵ ماه گذشته مهندسان شرکت چندین بار در ارتباط با ضرورت تعویض و بازسازی قطعات دستگاه توربین بخار به مدیران اطلاع و هشدار داده بودند اما با این حال در این مدت مدیرعامل و مدیر بازرگانی مسجد سلیمان با وجود اطلاع از این مساله، هیچ نوع حرکتی برای حل مشکل انجام ندادند. این سهل انگاری  که به اعتقاد کارگران با وجود اطلاق قبلی صورت گرفته اس، به بهای تعطیلی پتروشیمی مسجد سلیمان تمام شده است.

بر اساس گفته های کارگران پتروشیمی مسجد سلیمان در تاریخ ۱۲ آبان ماه قطعه ای از توربین بخار خراب شده و این مساله منجر به تعطیلی تمام خطوط تولید شرکت می شود.

این مساله در حالی رخ می دهد که پتروشیمی مسجد سلیمان روزانه ۲۷۰۰ تن اوره تولید می ‌کند و تاثیر بسیاری بر بازار اوره ایران و تعیین نرخ آن دارد. تعطیلی این شرکت در کنار زیان ‌دهی و اعتصابات کارگری در بازار اوره کشور نیز اخلال ایجاد کرده است. در واقع این معضلی است که تنها به ‌دلیل سوءمدیریت مدیر عامل و مدیر بازرگانی پتروشیمی اتفاق افتاده است. 

مناقصه شرکت صنایع پتروشیمی مسجد سلیمان

عدم مدیریت صحیح از یک طرف موجب تعطیلی پتروشیمی مسجد سلیمان شده و از طرفی دیگر خسارت عدم ‌النفع  آن در ۲۰ روز گذشته بیش از ۸۴۰ میلیارد تومان بوده و به ازای هر روز تعطیلی ۴۲ میلیارد تومان است. شنیده‌ ها نشان می دهد که در خوشبینانه ‎‌ترین حالت ممکن، تحویل قطعه و تعمیر دستگاه مورد نظر بیش از یک ماه به زمان نیاز دارد و عدم‌‎ النفع آن در این یک ماه بیش از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

همه این مسائل در حالی رخ داده که زمان تعمیرات اساسی «اورهال» شرکت در بهمن ماه سال جاری تعیین شده که به ‌گفته کارگران در آن زمان نیز حدود ۲ ماه شرکت تعطیل می ‌شود.

همچنین کارگران پتروشیمی مسجد سلیمان در اعتراض به مشکلات معیشتی و سو مدیریت و تعطیلی شرکت نیز دست به اعتصاب زده اند.

یکی از مالکان اصلی شرکت، هلدینگ «صبا انرژی» متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری است. با توجه به این که مدیرعامل پتروشیمی مسجدسلیمان منصوب مدیران صندوق بازنشستگی کشوری است، نیاز است تا برای جلوگیری از زیان و خسارت بیشتر به اموال بازنشستگان، مسئولان در مدیریت این شرکت بازنگری کرده و وضعیت بحرانی فعلی را سر و سامان بدهند.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های سرمایه گذاری های مشارکت » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

مزایده وزارت کشور

وزارت کشور و اهداف این وزارتخانه

یکی از وزارتخانه های موجود در کشور وزارت کشور است که وظیفه این مرکز اداره امور درون مرزی ایران است. زیر مجموعه های این وزارتخانه استانداری‌ ها و فرمانداری‌‌ ها و بخشداری ها هستند. از