ورق دریایی و مصارف آن در صنایع دریایی

ورق دریایی و مناقصات و مزایدات آن

ورق های آهنی از محصولات بسیار پرکاربردی هستند که از صنعت ساختمان تا خودروسازی از آنها استفاده می کنند. ورق های آهنی از فلزات مختلفی از جمله مس، آلومینیوم، آهنی و غیره تولید می شوند. در این میان نوعی از ورق ها وجود دارند که در ساخت ناوها، زیردریایی ها و کشتی های تفریحی و نظامی به کار برده می شوند که به آنها ورق دریایی گفته می شود. ورق های دریایی در انواع گریدهای مختلف تولید می شوند که دارای خواص متنوعی هستند. در واقع ورقی است که برای کف عرشه، بدنه انواع کشتی ها، قایق های بزرگ، عرشه ها و غیره استفاده می شود.

 این ورق نوعی ورق نورد گرم است که دارای خاصیت جوش پذیری و استحکام بالایی است همچنین در برابر مواد شیمیایی، آب شور دریا و خوردگی مقاوم هستند. در ادامه این مقاله با معرفی بیشتر آنها با مجله هزاره همراه شوید.

مزایای استفاده از ورق دریایی

ورق های دریایی دارای مزایای متعددی به شرح زیر هستند:

  • ورق های دریایی بسیار در برابر خوردگی و ضربه مقاوم هستند.
  • جوش و برش پذیری بالای ورق های دریایی باعث شده است ساخت بهتری و کم هزینه ای داشته باشند.
  • به علت ضخامت کم ورق های دریایی، بسیار سبک وزن هستند.

انواع ورق دریایی:

ورق دریایی A36 :

این نوع پرکاربردترین ورق آلیاژ دریایی ورق A36  است که جز ورق های نورد گرم دید و فولادی کم کربن (کمتر از ۰.۳% وزنی کربن) است. ورق A36 در عملیات ماشین کاری، جوش کاری و فرم پذیری استفاده می شود و به دلیل میزان کم کربن، به راحتی شکل داده شده و انعطاف بسیار زیادی دارد.

ورق دریایی GL-A :

این ورق بالاترین کیفیت را در میان ورق های دریایی دارد. تنها کاربرد این ورق در صنایع کشتی سازی و زیردریایی سازی است و به شدت در برابر خوردگی در محیط آب شور مقاوم است.

ورق دریایی LR-A :

مدل LR-A دارای چند دسته LR،  LR AH40،  AH32 و LR AH36 است و با توجه به جوش پذیری و برش پذیری مناسب توانسته هزینه های ساخت را پایین آورده  و در هزینه ها صرفه جویی بسیاری کند.

ورق دریایی

مناقصات و مزایدات ورق دریایی

ورق های مورد نیاز صنعت در داخل کشور با دو روش تامین می شود. یک، ورق دریایی وارداتی که در کارخانه های دانکوک کره، هیونداری کره، اورال استیل روسیه، دوفرکو بلژیک، ایلیچ اکراین تولید می شود  و همچنین ورق های دریایی تولیدی کارخانه های داخل ایران شامل فولاد اکسین خوزستان و فولاد مبارکه اصفهان است.

در ارتباط با انواع ورق دریایی، مناقصات و مزایدات متنوعی برگزار می شود. در فرایند مناقصه سازمانی که بهترین پیشنهاد قیمت و بالاترین کیفیت را ارائه بدهد برنده مناقصه خواهد بود و در مزایده کسی که بیشترین قیمت را پیشنهاد کند، برنده است. سازمان هایی که در جریان فعالیت های خود، نیاز بهاین کالا دارند اقدام به شرکت در مزایدات نهادهایی  می کنند که  این تجهیزات را در اختیار دارند و این تجهیزات را به مزایده می گذارند. این معاملات در زمینه هایی مانند مزایده فروش اقلام دریایی مانند ورق دریایی نو و کارکرده، مناقصه خرید مقداری از این ورق ها و غیره برگزار می شود.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مزایدات جدید هستید « مزایده تجهیزات دریایی» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط