بهترین روش اطلاع از مناقصات و مزایدات چیست؟

بهترین روش اطلاع از مناقصات و مزایدات

با توجه به این که فرایند مناقصات و مزایدات رقابتی است؛ بنابراین احتیاج به اطلاع رسانی سریع از طریق سایت های اطلاع رسانی و روزنامه ها دارد تا بتواند اطلاعات کامل این آگهی ها را در اختیار عموم قرار  دهد.  اما بهترین روش اطلاع از مناقصات و مزایدات چیست؟ سازمان ها و ادارات دولتی برای تامین کالاها و خدمات مورد نیاز خود نیازمند به برگزاری مناقصات هستند. این فرایند برای تامین بهتر منافع عمومی برگزار می شود . به همین دلیل، اصل مناقصات بر این استوار است که تمامی افراد به صورت مساوی شرایط شرکت در مناقصات را داشته باشند و بنابراین اطلاع رسانی باید به صورت منصفانه ای صورت بگیرد.

یکی از انواع مناقصات مناقصه عمومی است که  به مناقصه ای که میان عموم شهروندان ترتیب داده می شود تا همه به صورت یکسان فرصت شرکت در آن را داشته باشند ، اطلاق می شود. در واقع مناقصه عمومی نوعی از مناقصه است که در‌ آن فراخوان مناقصه از طریق آگهی عمومی به اطلاع همه مناقصه‌گران می ‌رسد. در این روش دولت از طریق اعلان بین عموم داوطلبان احتمالی پیمانکاری آنها را مطلع می کند؛ تا قرارداد با برنده مناقصه یعنی کسی که کمترین قیمت را پیشنهاد کرده است صورت بگیرد و پروژه انجام شود. در ادامه این مقاله با مجله هزاره همراه شوید.


بیشتر بخوانید: نحوه انتشار آگهی مناقصه مزایده

نحوه اطلاع رسانی مناقصه عمومی

برای آن که مناقصات عمومی به درستی برگزار شود؛ اطلاع رسانی کامل و دقیق در ارتباط با این مناقصات نیاز است. بر اساس قانون برگزاری مناقصات، برگزاری مناقصه عمومی نیازمند آن است که فراخوان مناقصه عمومی طی دو تا سه نوبت حداقل در یکی از روزنامه‌ های کثیرالانتشار کشوری یا استان مربوط منتشر شود.

سازمان برگزار کننده مناقصه یا همان مناقصه گزار همچنین می توانید از دیگر روش های اطلاع رسانی مانند رسانه ‌های گروهی و رسانه ‌های ارتباط جمعی یا شبکه ‌های اطلاع‌ رسانی نیز استفاده کند و این فراخوان را به اطلاع عموم برساند. از سوی دیگر بر اساس قانون برگزاری مناقصات دولت نیز موظف شده است بانک اطلاعات و پایگاه ملی اطلاع‌ رسانی مناقصات را ایجاد کند تا به این وسیله اطلاعات کلیه معاملات اعم از مناقصه و ترک مناقصه از طریق شبکه ملی اطلاع ‌رسانی مناقصات در اختیار عموم مردم قرار بگیرد .

بهترین مرجع اطلاع رسانی در ارتباط با آگهی های مناقصاتی و مزایداتی وب سایت ارتباط گستران هزاره است. شرکت ارتباط گستران هزاره با بیش از ۲ دهه فعالیت در حوزه اطلاع رسانی تخصصی مناقصات کشور و با هدف کمک به بنگاه‌ های اقتصادی کشور، تمامی مناقصه ‌های ایران را به‌ صورت روزانه و طبقه بندی شده ارائه می‌ کند.  در واقع هزاره، به روزترین و جامع ترین پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایده های روز دولتی، خصوصی، عمرانی ، ساختمانی ، نفت و گاز ، صنایع فولاد ، شیمیایی ، ماشین آلات و غیره است که مناقصات رسمی کل کشور را نیز پوشش می دهد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های ستاد ایران » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط