صادرات برنج ایرانی به روسیه آغاز می شود

صادرات برنج ایرانی به روسیه آغاز می شود

رئیس اتحادیه برنج فروشان بابل اعلام کرد: تعدادی از تجار خصولتی‌ برای تحریک بازار سخن از صادرات برنج ایرانی را مطرح می‌ کنند که این موضوع بسیار محدود است، به صورتی که در حد ۲ تا ۳ کانتینر برنج ‌های کیفی شمال کشور از ایران به روسیه رفت؛ اما این موضوع هم نتوانست تبلیغی شود که بازار تحریک شود و از شرایط رکود خارج شود. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

کاهش خرید برنج در داخل کشور

حسن تقی‌ زاده ضمن اشاره به ورود سازمان تعاونی روستایی به موضوع خرید برنج‌ های پرمحصول، تصریح کرد: کشاورزان تمایل آنچنانی برای فروش برنج به تعاونی روستایی از خود نشان ندادند چرا که اطمینان ندارند این تعاونی در زمان اعلام شده پول آنها را پرداخت کند.

تقی زاده با اشاره به نرخ انواع برنج های ایرانی در بازار اضافه کرد: قیمت برنج ‌های پرمحصول در حد محدود حداکثر کیلویی ۲ تا ۳ هزار تومان به جلو حرکت کرده است. برنج پرمحصول ندا کیلویی ۳۵ تا ۳۴ هزار تومان، شیرودی کیلویی ۴۲ هزار تومان و فجر کیلویی ۶۰ هزار تومان خرید و فروش می ‌شود.

بر اساس اظهارات تقی زاده، برنج طارم و هاشمی در مازندران کیلویی ۸۰ هزار تومان است که نرخ آن پس از بسته بندی کیلویی ۹۰ هزار تومان می شود. با این قیمت ها اما استقبالی برای خرید وجود ندارد.

رئیس اتحادیه برنج‌ فروشان بابل ضمن اشاره به حاکم شدن رکود در بازار برنج، خاطر نشان کرد: سال گذشته نرخ برنج غیرمنطقی افزایش پیدا کرد که نباید روند قیمت ‌ها به این حالت صعودی می شد و همین موضوع استقبال برای خرید را کاهش داد.

تقی زاده  با بیان این که ۷۰ درصد برنج ‌های کیفی طارم و هاشمی موجود است، گفت: در سال جاری تجار و فروشگاه‌ های زنجیره ‌ای متقاضی خرید نیستند. خرید فروشگاه ‌های زنجیره‌ای محدود و در حد رفع نیاز مشتریان بوده است و دپو چندانی ندارند و به نظر می‌ رسد که روزهای آینده نیز وضعیت بهتر نشود و خرید آنها نسبت به سال گذشته به یک دهم رسیده است.

تقی زاده ضمن اشاره به استقبال از خرید برنج های خارجی در بازار داخلی گفت: عموم فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای، برنج خارجی عرضه می ‌کنند؛ برنج مرغوب پاکستانی سال گذشته کیلویی ۳۵ هزار تومان بود اما  در سال جاری، کیلویی ۴۵ تا ۵۰ هزار تومان شده است. طبیعتا در این شرایط تورمی و افت قدرت خرید مردم، آنها ترجیح بدهند که برنج خارجی را جایگزین برنج ‌های کیفی ایرانی کنند.

وی در ادامه اظهارات خود گفت: سال گذشته فروشگاه ‌های زنجیره‌ای کیلویی ۳۰ هزار تومان برنج را از کشاورز خریداری و کیلویی ۱۰۰ هزار تومان فروختند. امسال کشاورز کیلویی ۱۰۰ خریداری می ‌فروشند فرشگاه کیلویی چند باید برنج ۱۰۰ هزار تومانی را بفروشند که برای آنها صرفه اقتصادی داشته باشد؟

تقی زاده در اظهارات خود گفت که در میان فروشگاه های زنجیره ای اتکا میزان خرید برنج های پرمحصول را افزایش داده است و سهمیه برنج خریداران را بیشتر کرده است؛ به همین دلیل هم این فروشگاه نسبت به سایر فروشگاه‌ های زنجیره ‌ای برنج بیشتری را خریداری کرده است.

رئیس اتحادیه برنج فروشان بابل در پاسخ به این پرسش که آیا بخشی از برنج ایرانی خریداری و به کشور روسیه صادر شده است و آیا این موضوع را تایید می ‌کنید؟ گفت: تعدادی از تجار خصولتی‌ برای تحریک بازار سخن از صادرات برنج ایرانی را مطرح می ‌کنند که این موضوع بسیار محدود است، به صورتی که در حد ۲ تا ۳ کانتینر برنج‌ های کیفی شمال کشور از ایران به روسیه رفت اما این موضوع هم نتوانست تبلیغی شود که بازار تحریک شود و از شرایط رکود خارج شود.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های امروز » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

مناقصه شیراز

نوسازی شیراز در انتظار اجرا مناقصات شهرداری

یکی از شاخص های اساسی در ارتباط با رتبه بندی سطح رفاه اجتماعی در کشورهای مختلف، کیفیت فضاهای شهری است. درواقع شاخص‌های رفاه اجتماعی این روزها به تعریف فضاهای شهری اضافه شده‌اند و در حالت