برگزاری بزرگترین مزایده اموال تملیکی در 30 استان

مزایده اموال تملیکی در 30 استان برگزار می شود

قائم مقام سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی کشور  اعلام کرد: مزایده اموال تملیکی شماره ۲۶۴ این سازمان که یکی از بزرگترین مزایده ‌های سال جاری است، از امروز در ۳۰ استان کشور برگزار می ‌شود. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

ارزش کالاهای مزایده اموال تملیکی چقدر است؟

صاحب حجتی ضمن اشاره به این که این مزایده از روز دوشنبه ۱۲ تا یکشنبه ۱۸ دی ماه برگزار می ‌شود، اضافه کرد: ارزش کالا‌های ارائه شده حدود هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

وی در ادامه افزود: کالا‌هایی مانند ماشین آلات راهسازی، تاسیسات پالایشگاهی، لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی و مواد صنعتی در این مزایده عرضه می ‌شود.

بنابراین در این مزایده کالاهایی مانند ماشین آلات راهسازی، تجهیزات صنعتی، لوازم و کالاهای الکترونیک، تاسیسات پالایشگاهی و ۳۸ خودروی رسوبی باقیمانده از مزایده‌ های فوق العاده گذشته این سازمان در معرض فروش قرار گرفته است.

وی افزود: استان‌ های هرمزگان، بوشهر، قزوین و خوزستان به ترتیب بالاترین میزان کالاهای ارائه شده در این مزایده را به خود اختصاص داده ‌اند.

او همچنین خاطر نشان کرد: : در این مزایده حدود ۴۷۰ کیلوگرم زعفران هم عرضه خواهد شد.

قائم مقام سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی کشور تصریح کرد: علاقه‌مندان می ‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و دفترخانه ‌های اسناد رسمی، پس از دریافت امضای الکترونیک (توکن) نسبت به رویت لیست کالا‌ها و ارائه پیشنهاد قیمت از طریق سامانه ‌های اینترنتی به آدرس‌های الکترونیکی www.tamliki.ir و www.setadiran.ir اقدام کنند.

منظور از اموال تملیکی، کالاها و اموالی است که به موجب قانون، به تصرف، تملک، توقیف یا مدیریت دولت در می‌ آید. از قبیل کالاهایی که از طریق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز توقیف می شود و یا اموال و کالا هایی که به موجب احکام قضایی ضبط و مصادره می شود. همچنین اموال بلاصاحب یا صاحب متواری و موارد دیگر.

بر اساس ماده ۱ قانون تاسیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی و اساسنامه آن، مواردی که در زیر به آنها اشاره می کنیم در زمره اموال تملیکی هستند و نگهداری و فروش آنها بر عهده این سازمان است:

  • کالاهای دولتی و غیردولتی متروکه و قاچاق قطعی شده.
  •  کالاهای قاچاق‌ بلاصاحب و صاحب متواری
  • اموال و حقوق مالی که بر اثر احکام مراجع قضایی و یا اداری و صنفی به طرق مختلف از قبیل ضبط، مصادره، استرداد، تملیک، جریمه و تعزیر مالی، صلح، هبه به تملک دولت درآمده است.
  •  اموالی که در راستای اجرای اصل چهل و نهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین به تملک یا تصرف دولت در آمده است.
  • کلیه اموال و حقوق مالی که تحت سرپرستی، توقیف و یا مدیریت دولتی درآمده و یا به هر نحو به تصرف دولت درمی ‌آید.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مزایده های سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

ضایعات کارتن

ضایعات کارتن چیست و چه سرنوشتی دارد؟

ضایعات کارتن یکی از مشاغل پرسود در حوزه بازیافت است. زباله طلا درواقع اصطلاحی است که به کارتن‌ها و مقواهای ضایعاتی گفته می‌شود. گاهی اوقات ضایعات کاغذی در ایران به دیگر کشورها هم صادر می‌شود.