مزایده بوفه دانشگاه چگونه برگزار می‌شود؟

مزایده بوفه دانشگاه به چه صوررت است؟

بوفه دانشگاه یکی از مکان های با اهمیتی است که در دانشگاه قرار دارد و عمدتا در کنار سالن غذاخوری قرار می گیرد. این مکان ها باید مکان های ایمن و آرامی باشند تا اساتید، کارکنان و دانشجویان بتوانند نیازهای غذایی خود را در آنها برآورده کنند.

وجود بوفه دانشگاه موجب می شود تا دانشجویان دیگر نیازی به مراجعه به خارج از دانشگاه برای تهیه مواد غذایی نداشته باشند. در ادامه این مقاله با مجله هزاره همراه شوید.

اهمیت بوفه دانشگاه

در اغلب دانشگاه ها فضاهایی برای بوفه دانشگاه در نظر گرفته شده است و با توجه به اینکه انجام خدمات و ارائه مواد غذایی در محل بوفه ها توسط پیمانکاران انجام می شود؛ نظارت مستقیم از سوی مسئولین خدمات دانشجویی مستقر در دانشکده ها و نمایندگان معاونت دانشجویی بر نحوه فعالیت های پیمانکاران انجام می شود. درآمد حاصل از این راه نیز صرف هزینه های دانشجویان در این زمینه می شود.

بهداشت بوفه دانشگاه

برای حفظ بهداشت بوفه ها، نظارت مستمر بر عرضه و توزیع مواد غذایی و خوراکی در رستوران و بوفه ها در زمره وظایف کارشناس بهداشت قرار گرفته است. همچنین نظارت بر اماکن اغذیه فروشی از جمله نظارت بر بهداشت فردی کارگران داشتن کارت سلامت ، داشتن لباس مخصوص استفاده از مواد غذایی وکیوم شده و استفاده از برند معتبر مثل فرآورده های گوشتی (سوسیس، کالباس، ژامبون) و غیره نیز در این زمینه مورد بررسی قرار می گیرد.

نکات مهم در بهداشت بوفه دانشگاه ها

 • کف باید از جنس قابل شستشو – صاف – و بدون فرو رفتگی و دارای شیب مناسب باشد.
 • دیوارهای ساختمان با رنگ مناسب ، بدون شکاف و قابل شستشو ( تا ارتفاع مناسب بر حسب نوع کار ) باشد .
 • سقفها باید مسطح بدون ترک خوردگی ، شکاف و همیشه تمیز باشد .
 •  درها و پنجره ها طوری تعبیه شوند که بتوانند از ورود حشرات جلوگیری نمایند  و مجهز به توری سیمی ضد زنگ  باشند .
 •  آب مصرفی تمیز و مورد تایید مقامات بهداشتی باشد .
 • لوله کشی آب گرم و سرد در مجتمع غذاخوری و آب گرم در طول مدت انجام کار وجود داشته باشد .
 • سیستم فاضلاب بهداشتی باشد ( کف شور مناسب ، شیب کافی ، درپوش و… )
 • وجود کپسول اطفاء حریق و جعبه کمکهای اولیه و ارائه آموزش های لازم به پرسنل الزامی است .
 •   ایجاد هر گونه حوض و حوضچه یا پاشوی که در آن آب به صورت راکد باشد ممنوع است .
 • زباله دان درپوش دار ضد زنگ قابل حمل و دارای کیسه زباله ، به تعداد و اندازه کافی موجود بوده و بعد از تخلیه شسته شود و محلی مناسب برای نگهداری زباله ها تعبیه گردد .
 • دستگاه های پخت غذا با میزان و کیفیت پخت غذاها تناسب داشته باشد .

مزایدات بوفه دانشگاه

هر دانشگاهی که نیازمند چنین فضاهایی باشد به عنوان برگزار کننده مزایده یک آگهی را در روزنامه های کثیرالانتشار با وب سایت های اطلاع رسانی منتشر کرده و از شرکت کنندگان دعوت به حضور در مزایده می کند. سپس شرکت کنندگان مدارک و اسناد مورد نیاز خود را برای دانشگاه مورد نظر ارسال کرده و هر شخص حقیقی یا حقوقی که قیمت اعلام شده او بیشتر از قیمت پایه و بالاتر از دیگر رقبا باشد؛ برنده مزایده اعلام خواهد شد. مزایده بوفه دانشگاه عمدتا در حوزه هایی مانند مزایده اجاره بهاء برای ایجاد بوفه شبانه روزی اغذیه و نوشیدنی، مزایده واگذاری به اجاره یک باب ساختمان با کاربری بوفه و تکثیر دانشگاه، مزایده اجاره مکان بوفه و چاپ و تکثیر و غیره انجام می شود.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مزایدات جدید هستید « مزایدات املاک با کاربری تجاری، اداری » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط