قیمت گذاری خودرو در مراحل پایانی قرار گرفت

قیمت گذاری خودرو در مراحل پایانی قرار گرفت

شورای رقابت اعلام کرده است که در حال جمع ‌بندی دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو است. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

دستورالعمل قیمت گذاری خودرو

شورای رقابت در اطلاعیه ای که به شرح زیر آمده است؛ با هدف کنترل بازار خودرو در کشور، جزئیات اقدامات مرکز ملی رقابت برای مدیریت بازار خودرو را اعلام کرده است:

  1. از ابتدای فعالیت دوره سوم شورا در اردیبهشت ۱۴۰۱ بررسی و پایش بازار خودرو و سیاست‌ های مربوطه در دستور کار مرکز ملی رقابت قرار گرفت و با اتمام اعتبار مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا و طی جلسات ۵۲۷، ۵۲۸ و نهایتاً ۵۳۳ این شورا، کارگروه خودرو با هدف پایش و پیشنهاد سیاست‌های مربوط به این بازار ایجاد گردید.
  2. جلسات کارگروه خودرو در مرکز ملی رقابت با حضور همه ذی‌ن نفعان و متخصصان این حوزه به ‌صورت فشرده و فوق ‌العاده تشکیل و در حال بررسی بازار و جمع‌ بندی دستورالعمل موضوع بند ۵ ماده ۵۸ قانون سیاست ‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی می ‌باشد که در صورت تصویب شورای رقابت اطلاع‌رسانی خواهد شد ( بر این اساس، در بند ۵ ماده ۵۸ قانون اصل ۴۴ تصویب دستورالعمل تنظیم قیمت، مقدار و شرایط دسترسی به بازار کالاها و خدمات انحصاری در هر مورد با رعایت مقررات مربوط از وظایف شورای رقابت اعلام شده است.)
  3. شورای رقابت انتظار دارد ضمن ملاحظه اختیارات و وظایف قانونی این شورا از اظهار نظرهای غیر مستند و نادقیق پرهیز نموده و به بهینه شدن تصمیمات شورا کمک شود.
  4. در پایان ابراز امیدواری می ‌شود با توجه به شرایط نامناسب اقتصاد کشور از منظر رقابت و ضرورت مداخله جدی شورا در بخش‌ های مختلف با هدف توسعه فضای رقابتی و رفع انحصارات و برنامه گسترده شورا در این خصوص در دوره سوم، امید است اصحاب رسانه و صاحب ‌نظران اقتصادی ضمن بازتعریف نقش و جایگاه شورای رقابت در نظام حکمرانی کشور به تحقق اهداف شورا در بخش‌ های مختلف کمک کنند.
قیمت گذاری خودرو در مراحل پایانی قرار گرفت

شورای رقابت پس از گذشت ۴ ماه از پایان مهلت قانونی ستاد تنظیم بازار در تعیین قیمت خودرو با انتشار مصوبه ‌ای به‌صورت رسمی ورود خود را به تعیین دستورالعمل قیمت خودرو اعلام کرده است.

در حال حاضر نیز با تشکیل کارگروه تخصصی خودرو در شورای رقابت روند بررسی بازار خودرو و تعیین دستورالعمل قیمت‌ گذاری خودرو از هفته گذشته آغاز شده است، به‌دنبال این موضوع نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضور در این کارگروه در حال بررسی وضعیت بازار خودرو هستند.

بر اساس اظهارات این شورا، ماهیت این کارگروه تخصصی، کارشناسی است و بررسی صنعت خودرو به‌صورت همه ‌جانبه صورت می گیرد تا از اختلاف نظرها جلوگیری شود و با حضور تمام ذی‌ نفعان این بخش موضوع بازار خودرو مورد نقد و بررسی قرار گیرد و در نهایت تصمیم جامع و کاملی در این زمینه اتخاذ شود.

پیشنهاد مطالعه : اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های صنعت خودرو » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی