با این نکات جلسه مناقصه تا چه حد آشنایی دارید؟

با این نکات جلسه مناقصه تا چه حد آشنایی دارید؟

شرکت در جلسه مناقصه موجب شناخت بیشتر رقیبان، اطمینان از اجرای روند صحیح مناقصه و دفاع از حقوق قانونی مناقصه گران می شود. حضور مناقصه گر در این جلسه با آن که اختیاری است اما بهتر است در آن حضور داشته باشید و با نکات جلسه مناقصه در ادامه این مقاله سایت مناقصه و مزایده هزاره همراه شوید.

۱۶ نکته مهم جلسه مناقصه

این نکات به شرح زیر است:

الزام حضور در جلسه مناقصه

زمانی که مناقصه گذار یک مجموعه دولتی است بر اساس بند د از ماده ۱۸ قانون برگزاری مناقصات: “دستگاه مناقصه گزار مکلف است از مناقصه گران یا نمایندگان آنها جهت حضور در جلسه گشایش پیشنهادهای مالی دعوت نماید.”

حضور به موقع

بهتر است در جلسه مناقصه به موقع حاضر شوید تا مطلبی را از دست ندهید. این حضور به موقع نشان از نظم شما دارد زیرا در صورت تاخیر برخی از کارفرمایان این برداشت را خواهند کرد که شما بی نظم بوده و از عهده انجام مناقصه بر نمی آیید.

معرفی نامه

لازم است که شما در جلسه مناقصه، معرفی نامه و کارت شناسایی خود را به همراه داشته باشید زیرا در غیر این صورت کمیسیون معاملات مجاز است تا از حضور شما در جلسه ممانعت کند.

پوشش اداری

یکی دیگر از نکات جلسه مناقصه داشتن پوشش اداری است. با توجه به این که نماینده هر شرکت در جلسه مناقصه به عنوان ویترین شرکت شناخته می شود؛ بنابراین بهتر است از یک پوشش اداری مناسب استفاده کنید.

احوال پرسی مختصر

بهتر است در صورتی که آشنایی قبلی هم با افراد دارید به یک احوال پرسی مختصر اکتفا کنید تا ذهنیت آشنایی و تبانی ایجاد نشود.

همراه داشتن کارت ویزیت

کارت ویزیت شرکت را به همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز به حضار ارائه کنید.

کمک از همکاران

اگر این احتمال را می دهید که مطالبی در جلسه مطرح می شود که شما بر آن اشراف ندارید می توانید از افراد مطلع در شرکت استفاده کرده و آنها را به همراه خود ببرید.

رونوشت اسناد

یک نسخه از اسکن همه مدارک را داخل پاکت یا کپی آنها به همراه داشته باشید تا در هنگام نیاز به رجوع به آنها از این مدارک استفاده کنید.

با این نکات جلسه مناقصه تا چه حد آشنایی دارید؟

یادداشت برداری

برای یادداشت برداشتن بهتر است از کاغذ و قلم استفاده کنید یا آنها را در جایی در گوشی خود ثبت کنید. شما می توانید قیمت رقبا، دلایل حذف رقبا، اسم نمایندگان شرکت ها، اعضای کلیدی کارفرما و برخی تلفن های ضروری را یادداشت کنید.

دفاع از حقوق شرکت

هر شرکتی دارای نقاط ضعف و قوتی است که برای شرکت در این دست جلسات بهتر است آمادگی پاسخ به سوالات احتمالی را داشته باشید. در این زمینه با آگاهی کامل شما می توانید به صورت مودبانه ومستدل از تضییع حقوق قانونی خود جلوگیری کنید.

تکمیل مدارک

اگر مناقصه گزار ایرادی به کسری مدارک شما وارد کرد مدت زمات اندکی را بخواهید که بتوانید مدارک خود را کامل کنید.

شناخت موقعیت ها

گاهی اوقات شما نیاز به بازنده شدن در مناقصه دارید. این موضوع به خصوص در هنگام نوسانات قیمت و غیره پیش می آید. در این زمان با قیمت گذاری اشتباه و عمدی می توانید از ضررهای احتمالی جلوگیری کنید.

روابط محترمانه با مناقصه گزار

مناقصه گزار مشتری شما بوده و نیاز است که از احترام و حمایت شما برخوردار شود. پس در جلسه مناقصه از مناقصه گزار حمایت کنید.


بیشتر بخوانید:آموزش شرکت در مناقصه دولتی

شناخت نمایندگان رقبا

بهتر است حتی با رقبای خود هم روابط خوبی داشته باشید تا از آنها دشمن نسازید. شما برای این کار می توانید شماره تماس و اسامی آنها را داشته باشید تا در صورت نیاز به هر نوع قرارداد با آنها در ارتباط باشید. حتی در صورت عمل غیرقانونی یا غیرمنصفانه مناقصه گزار شما می توانید یک هم صدا برای خود داشته باشید.

بازاریابی

اگر بازنده مناقصه هم بودید در پایان جلسه می توانید در صورت مساعد بودن شرایط، گفتگویی با عناصر کلیدی مناقصه گزار ترتیب دهید تا برای کارهای بعدی شانس خود را از دست ندهید.

تهیه گزارش برای مدیران

در پایان جلسه باید یک گزارشی از قیمت دیگر رقبا و تحلیل آنها و تمام آنچه در جلسه مطرح شده برای رییس خود تنظیم کنید.

پیشنهاد مطالعه : اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های ستاد ایران » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی