دلیل کمیاب شدن بلیت هواپیما چیست؟

دلیل کمیاب شدن بلیت هواپیما چیست؟

علی رغم این که  این روزها بلیت هواپیما برای برخی مسیرها به‌سختی پیدا می‌ شود و شائبه ‌ای مبنی ‌بر خودداری از فروش بلیت توسط شرکت‌ های هواپیمایی ایجاد شده است، اما مسئولان مربوطه اعتقاد دارند که کاهش عمدی پروازها از سوی ایرلاین‌ ها واقعیت ندارد، زیرا سود شرکت ‌ها از جانب فروش بلیت است. در ادامه این خبر با سایت مناقصه و مزایده هزاره همراه باشید.

جنجال قیمت بلیت هواپیما

مدتی است که جنجال بر سر موضوع قیمت بلیت هواپیما هنوز به نتیجه نرسیده است؛ از سوی دیگر ایرلاین‌ ها اصرار دارند که به ‌دلیل افزایش هزینه‌ آنها، از جمله تورم و افزایش نرخ ارز در یک سال گذشته، مجبور به افزایش قیمت بلیت هواپیما هستند، از طرفی در مقابل دو دیدگاه وجود دارد، ‌ دیدگاه اول آن که سازمان هواپیمایی کشوری که اگرچه با افزایش نرخ بلیت موافق است؛ اما این کار را ملزم به ابلاغ ستاد تنظیم بازار می ‌داند و از سوی دیگر هم برخی از جمله نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار دارند که با گران شدن بلیت از اصل آن ابراز مخالفت کرده ‌اند.

در این میانه البته یک ابهام وجود دارد و آن کمبود بلیت هواپیما در برخی از مسیرهای هوایی است. در حالی که بلیت هواپیما برای سفرهای نوروزی در وب‌ سایت شرکت‌ های هواپیمایی برای فروش قرار داده شده، اما برای برخی تاریخ ‌ها نمی‌توان بلیتی را پیدا کرد. به دنبال این مساله هم این شائبه وجود دارد که ایرلاین ‌ها به‌ صورت عمدی و با هدف فشار به سازمان هواپیمایی و ستاد تنظیم بازار، از فروش بلیت خودداری می ‌کنند.

دلیل کمیاب شدن بلیت هواپیما چیست؟

با این حال، مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌ های هواپیمایی ضمن تکذیب عدم فروش بلیت در بازار به اقدام ستاد تنظیم بازار مبنی بر عدم موافقت با افزایش قیمت بلیت واکنش نشان داد: امکان عدم فروش و عرضه بلیت هواپیما وجود ندارد و این اقدام به ضرر خود شرکت‌ های هواپیمایی است و سود شرکت ‌ها بابت فروش بلیت است.

علاوه بر این، محمد محمدی ‌بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری هم در ارتباط با کاهش عمدی پروازها از سوی ایرلاین ها برای اعمال فشار در زمینه افزایش قیمت خاطر نشان کرد: کاهش عمدی پروازها از سوی ایرلاین ‌ها واقعیت ندارد چون این کار به زیان آنها است. با وجود این به دلیل فصل زمستان مقداری از پروازهای داخلی کاهش یافته است.

با تمام این اظهار نظرها در حال حاضر در ماه های پایانی سال هستیم و به دلیل نزدیک شدن به تعطیلات نوروز اینگونه به نظر می رسد که یکی از دلایل کاهش بلیت برنامه ریزی برای سفرهای نوروزی است. از سوی دیگر هم به اذعان سازمان هواپیمایی، در حال حاضر تعداد ۱۷۱ فروند هواپیمای فعال در کشور وجود دارد که این موضوع هم نشان دهنده کمبود هواپیما برای برخی از مسیرها است.

پیشنهاد مطالعه : اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصات شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی