راکتور تصفیه فاضلاب و انواع آن

راکتور تصفیه فاضلاب و انواع آن

دستگاه های تصفیه فاضلاب مجهز به راکتورهایی هستند که می توانند فضولات و ناخالصی های آب فاضلاب را در خود جمع کنند. راکتور تصفیه فاضلاب دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آنها به روش خاصی کار می کند و کاربرد دارد. ما در ادامه این مقاله از سایت مناقصه و مزایده هزاره به معرفی انواع این راکتورها می پردازیم. پس با ما همراه شوید.

انواع راکتور در دستگاه های تصفیه فاضلاب

  1. راکتور بسته: راکتور بسته پس از یک بار پر شدن و تصفیه فاضلاب دیگر جریانی به راکتور وارد نشده و از آن خارج نمی شود. سپس بعد از انجام کامل عملیات، فضولات تخلیه شده و خارج می گردد. این کار به صورت مداوم تکرار شده و استفاده از این نوع راکتور اغلب برای اختلاط مواد شیمیایی و همچنین رقیق سازی مواد به شدت غلیظ کاربرد دارد.
  2. راکتور اختلاط کامل: فرض بر آن است که اختلاط کامل به صورت یکنواخت و فوری با ورود ذرات مایع سر تا سر این راکتور انجام می شود. ذرات مایع با توجه به حجمشان از راکتور خارج می گردند.
  3. راکتور پیستونی (راکتور لوله ایی): در مسیر این راکتور ذرات مایع یا اختلاط طولی بسیار کم و ناچیز از داخل راکتور عبور کرده و به همان ترتیبی که وارد راکتور پیستونی می شوند از آن هم خارج می شوند. این ذرات ماهیت اصلی خود را حفظ کرده و پس از مدتی در راکتور تصفیه خانه فاضلاب باقی می مانند.
  4. راکتور اختلاط سری: این راکتور مدلی از رژیم جریان های موجود است که در شرایط جریان هیدرولیکی ایده آل حد وسط راکتور اختلاط کامل و پیستونی است.
  5. راکتور با بستر پر شده: راکتور های بستر پر شده، در واقع با نوعی از مواد پر کننده ماننده سنگ، خاکستر، سرامیک و همچنین پلاستیک، پر می شوند. نوع جریان راکتور بستر پر شده را می توان در دو حالت (جریان رو به پایین) و (جریان رو به بالا) بهره برداری کرد.
  6. راکتور با بستر شناور: این راکتور از جهات زیادی مانند راکتورهایی با بستر پر شده است اما با این تفاوت که ماده پر کننده با حرکت رو به بالای سیال ( آب یا هوا) در بستر منبسط و باز می شود.

مقاله پیشنهادی: مناقصات آب و فاضلاب و اهمیت آن در ادامه حیات ایران و جهان

کاربردهای راکتور تصفیه فاضلاب

کاربردهای اصلی انواع راکتورهایی که در بالا به آنها اشاره کردیم چه در تصفیه خانه های فاضلاب بهداشتی و چه در تصفیه خانه فاضلاب صنعتی به شرح زیر است:

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های تجهیزات آب و فاضلاب » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

مزایده سایپا در سامانه کدال

سپرده شرکت در مزایده سامانه کدال

در جریان فعالیت‌های روز گذشته سامانه کدال، بعضی از شرکت‌های بورسی در ارتباط با رویدادهای مالی و تولیدی خود در این سامانه شفاف ‌‌‌‌سازی کردند. یکی از شرکت‌هایی که در این سامانه اقدام به ارائه