معرفی سامانه مناقصه الکترونیکی دولت

سامانه ستاد ایران

در این مقاله به بررسی سامانه مناقصه الکترونیکی دولت خواهیم پرداخت. قبل از این موضوع بهتر است با تعریف مناقصه آشنا شوید.

مناقصه به معنای انجام دادن معامله از طرف سازمان دولتی به منظور تامین کردن منافع عمومی است. مناقصه به فرایندی برای تامین کردن کالا یا کیفیت مورد نظر گفته می شود و هر شخصی که کمترین قیمت را در معامله پیشنهاد کند، معامله به او واگذار می گردد.

حال که با مفهوم این عبارت آشنا شدید، بهتر است به نحوه ورود به سامانه ستاد ایران بپردازیم.

برای ورود به این سامانه ابتدا باید در اینترنت، نام سامانه مناقصه الکترونیکی دولت را سرچ کنید. زمانی که سایت برای شما باز شد، در بالای صفحه ثبت نام و ورود قرار دارد. اگر قبلا از این سامانه استفاده کرده باشید با استفاده از کد و نام کاربری خود می توانید وارد سامانه شوید. اما اگر برای اولین بار است که از این سامانه استفاده می کنید، باید ابتدا اقدام به ثبت نام کنید.

پس از ورود به سایت، با تکمیل فرم های مربوطه می توانید وارد پنل کاربری خود شوید و آخرین اخبار مرتبط با کسب و کار خود را دریافت نمایید.

معرفی سامانه مناقصه الکترونیکی دولت:

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد ایران) جهت سهولت و شفاف سازی معاملات ارگان‌ها و دستگاه های دولتی و نیمه دولتی از سال ۱۳۸۸ به صورت یک طرح ملی در ایران تاسیس گردید. این سامانه در دولت یازدهم بسیار نقش پررنگ و مهمی یافت و از سال ۱۳۹۰ تمام سازمان ها ملزم به اجرای این طرح شدند. سامانه مناقصه الکترونیکی دولت به صورت سیستمی و به منظور برگزاری مناقصه، مزایده و خرید در دستگاه های اجرایی طراحی گردیده است.

دست آورد های سامانه ستاد ایران

از مهمترین دست آورد های سامانه مناقصه الکترونیکی دولت می توان به صرفه جویی در هزینه برگزاری مناقصه، صرفه جویی در خرید، صرفه جویی در هزینه های مزایده، صرفه جویی بین ۲۸ تا ۹۰ یورویی برای هر بار خرید، افزایش تولیدات داخلی، کنترل قاچاق، توسعه عدالت، ایجاد بازار رقابتی، مبارزه با فساد و غیره اشاره کرد.

دریافت اخبار سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

شرکت ارتباط گستران هزاره به عنوان شرکت پیشرو در زمینه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات کشور، روزانه کلیه آگهی های سامانه مناقصه الکترونیکی دولت را به عنوان یکی از منابع تحت پوشش خود، در سریع ترین زمان ممکن و بصورت طبقه بندی شده در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات سامانه تدارکات هستید «مناقصات ستاد ایران» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

اسناد شرکت در مناقصه چیست؟

اسناد شرکت در مناقصه چیست؟

در یک مناقصه درست و اصولی، اسناد شرکت در مناقصه، از اصلی ترین جزء آن به شمار می آید. در هر مناقصه ای که انجام می شود اسناد مربوط به آن مناقصه مطرح می شود