ممنوعیت خودروهای بنزینی در چند کشور

ممنوعیت خودروهای بنزینی در چند کشور

هفته گذشته اتحادیه اروپا قانونی را تصویب کرد که طی آن فروش خودروهای موتور احتراق داخلی در کشورهای عضو این بلوک را از سال ۲۰۳۵ ممنوع خواهد کرد. با خبر ممنوعیت خودروهای بنزینی در ادامه همراه سایت مناقصه و مزایده هزاره باشید.

قانون جدید ممنوعیت خودروهای بنزینی

قانون جدید در کشورهای آلمان، ایتالیا و همچنین رومانی، بلغارستان، جمهوری چک و مجارستان؛ اولین مهلت را برای پایان فروش خودروهای بنزینی تعیین می‌ کند. با این وجود اما از همین حالا، دولت‌ های فعلی کشورهای جمهوری چک و مجارستان علیه این ممنوعیت صحبت کرده و مهلت تعیین شده برای ممنوعیت فروش خودروهای بنزینی را مورد نقد قرار داده اند. البته اجرای این قانون نیز ممکن است با تاخیرهایی روبرو شود.

پیش از این، کشورهای دیگر اتحادیه اروپا از ممنوعیت خودروهای بنزینی استقبال کرده‌ بودند. هلند، منطقه فلاندرز بلژیک، سوئد، یونان و اسلوونی همگی درصدد پایان دادن به فروش خودرو های بنزینی در فاصله سال ۲۰۲۹ تا ۲۰۳۰ هستند.

نروژ در این میان تنها کشوری در جهان  است که در این زمینه، پیشتاز بوده و پیشگام جا به جایی برقی در خارج از اتحادیه اروپا بوده است. در این کشور، حدود ۸۰ درصد از خودروهای جدیدی که اکنون فروخته می ‌شوند، تمام برقی هستند و قرار است که آمار فروش این خودروها در سال ۲۰۲۵ به ۱۰۰ درصد برسد.

علاوه بر این، بلوک ‌های استانداردهای خودرو واحد که به صورت داوطلبانه در آمریکا تشکیل شده بودند، بر سر مسئله خودروهای بنزینی، در معرض انحلال قرار گرفته‌اند.

در ماه اوت کالیفرنیا، زمان پایان فروش خودروهای بنزینی جدید را تا سال ۲۰۳۵ اعلام کرد و اگر چه ۱۷ ایالت، پیش از این استانداردهای خودروی خود را تحت قانون هوای پاک فدرال، به استانداردهای کالیفرنیا، پیوند داده بودند، چندین ایالت در حال حاضر خواستار آن هستند که  از این اتحاد خارج شوند.

انتظار می رود که ایالت ‌هایی که با تصمیم کالیفرنیا همراهی می‌ کنند؛ اندکی بعد همراهی کنند، که شامل واشنگتن، اورگون، کانکتیکات، ماساچوست، نیویورک، ورمونت و دلاویر هستند که تعداد آنها کمتر از متحدان قدیمی کالیفرنیا به شمار می ‌رود. اگرچه در ابتدا انتظار می‌ رفت که خودروهای دوگانه سوز هم در کالیفرنیا ممنوع شوند اما اکنون برخی از خودروهای دوگانه سوز پیشرفته با قدرت باتری بالا، اجازه خواهند یافت.

کشورهای دیگری مانند کانادا، اسلوونی، سنگاپور و ژاپن موافق خودروهای دوگانه سوز در روند حذف خودروهای موتور احتراق داخلی هستند، اما اکثر کشورها می خواهند فروش خودروهای دوگانه سوز نیز تا زمان اجرای ممنوعیت مذکور، متوقف شود.

از طرف دیگر، سریلانکا توانسته سختگیرانه‌ ترین اهداف را نسبت به هر کشور دیگری در این زمینه تعیین کند و نه تنها می ‌خواهد فروش خودروهای بنزینی جدید متوقف شود بلکه به دنبال ممنوعیت کامل استفاده از همه نوع وسایل نقلیه احتراقی تا سال ۲۰۴۰ است. البته این کشور  اخیرا هم به دلیل تصویب فوری قانونی که اجرای آن مشکل آفرین شده است، مورد توجه جهانی قرار گرفته است.

گزارش اویل پرایس نشان می دهد که حذف خودروهای بنزینی در کشورهای کوچک تر که خودروسازی یا یارانه ندارند، می‌ تواند تا حدودی راحت تر باشد. کیپ ورد که به همراه بسیاری از کشورهای کوچک سراسر جهان، اعلامیه کنفرانس اقلیمی سازمان ملل متحد (COP۲۶) را برای ممنوعیت فروش موتورهای احتراقی جدید تا سال ۲۰۴۰ امضا کرده، دسترسی به این هدف را تا سال ۲۰۳۵ اعلام کرده است. برای انجام این کار، این کشور تنها کافی است واردات خودروهای بنزینی را تا آن زمان ممنوع کند.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های سازمان حفاظت محیط زیست » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی