مناقصات شهرداری تهران در راستا رفع معضل پارکینگ

مناقصه شهرداری تهران

با توجه به اینکه معضل فضای پارک و کمبود پارکینگ‌ سال‌ها است که در تهران احساس می‌شود؛ مدیریت جدید شهرداری با آغاز نهضت پارکینگ سازی در این زمینه برنامه‌هایی را مد نظر قرار داده است. در این ارتباط بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که اجرای مناقصات شهردای تهران در آن نیز به زودی آغاز خواهد شد.

همه ساله خودروهای زیادی به مجموعه خودروهای تهران اضافه می‌شود که این مساله پیدا کردن جای پارک را با معضل روبرو ساخته است. این مساله به خودی خود هم موجب ایجاد بی‌نظمی ترافیکی و تشدید آلودگی هوا و دیگر مشکلات زیست محیطی می‌شود. شیوع ویروس کرونا نیز مزید بر علت بوده و از زمان شروع این بیماری افراد ترجیح می‌دهند تا از خودرو شخصی برای انجام کارهای خود استفاده کنند که این موضوع، مساله پیدا کردن جای پارک در معابر شهری را پررنگ‌تر کرده است.

در حال حاضر تامین قطعی و احداث پارکینگ مورد نیاز برای تمام واحدهای تولیدی و ساخت و سازهای شهری طرح جامع؛ ضوابط و مقررات طرح تفصیلی یکپارچه شهر تهران و مصوبه ۵۰۲ کمیسیون ماده پنج مورد تاکید است. در این زمینه شهرداری تهران بر اساس مصوبه شورای شهر متعهد به ساخت پارکینگ در شهر تهران شد و اعتبارات خوبی نیز برای سال ۱۴۰۱ و در جهت نهضت پارکینگ سازی در نظر گرفته است.

این کار پس از نظر سنجی ترافیکی و بر اساس اولویت مناطق و محلات مختلف انجام خواهد شد. بر این اساس تا  قبل از شروع سال ۱۴۰۱ اجرای یک پارکینگ با همکاری معاونت شهرداری و افتتاح پارکینگی در محدوده ۱۷ شهریور و امین حضور در بهار سال جدید را خواهیم داشت.  اعتبار ساخت پارکینگ ۱۷ شهریور و امین حضور در سال ۱۴۰۰ و تا به این جای کار، حدود ۳۵ تا ۴۰ میلیارد تومان است و یک پارکینگ نیز در منطقه ۲۰ با بیش از ۳۸۰ خودرو ظرفیت و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که مناقصات شهرداری تهران در ارتباط با آن به زودی انجام خواهد شد و به دنبال آن عملیات اجرایی آغاز می‌گردد.

مناقصه احداث پارکینگ

نهضت پارکینگ سازی در سال ۱۴۰۱

در ارتباط با نهضت پارکینگ سازی در سال ۱۴۰۱ پیش بینی هزار میلیارد تومان اعتبار می‌گردد که در  مناطق ۱۶، ۱، ۱۸ و ۸ ساخت تعدادی پارکینگ در دستور کار قرار گرفته است که زمین آنها توسط شهرداری معرفی شده است و مناقصات شهرداری تهران در ارتباط با این مناطق به زودی برگزار خواهد شد و پیمانکاران معرفی می‌شوند.

با اجرای مناقصات این طرح و اختصاص اعتبارات آن و شروع به ساخت پارکینگ‌ها، نه تنها سرمایه گذاران و پیمانکاران بخش خصوصی با شرکت در مناقصه آنها می‌توانند سرمایه گذاری خوبی در این طرح‌ها انجام دهند؛ بلکه ساخت پارکینگ به تنهایی یک کسب و کار با توجیه اقتصادی است که به تولید شغل در این فضاهای شهری هم کمک می‌کند.

معضل کمبود فضای پارک و پارکینگ در کلان شهر تهران این روزها پررنگ‌تر شده است و امید است که شهرداری تهران بتواند با ارائه نسخه نوین خود در حوزه پارکینگ سازی بتواند این معضل را رفع کرده و مدیریت شهری با نهضت پارکینگ سازی در محلات و مناطق مختلف و آغاز به کار مناقصات شهرداری تهران در این زمینه بتواند گامی در جهت توسعه شهری بردارد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید «مناقصه‌های تهران» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

علل دعاوی مناقصات چیست؟

علل دعاوی مناقصات چیست؟

مناقصه فرایندی است که به صورت رقابتی بوده و برای تامین کیفیت موضوع مورد نظر مناقصه گزار در پروژه های مختلف و به پایین ترین قیمت پیشنهادی واگذار می شود. در این فرایند امکان وقوع