آموزش شرکت در مناقصه دولتی

مناقصه دولتی

انجام مناقصه برای سازمان‌های دولتی و خصوصی با هدف تامین منافع عمومی صورت می‌گیرد. با توجه به تعریف مناقصه که تامین کالا یا کیفیت مورد نظر با کمترین قیمت است؛ این فرایند باید بر اساس تشریفاتی انجام شده و مناقصه گران آموزش شرکت در مناقصه را فراگرفته باشند. برای آموزش کامل و برنده شدن نیاز به آگاهی کامل نسبت به فعالیت اقتصادی مورد نظر و داشتن شرایط مناقصه است. در ادامه این مقاله با مجله هزاره همراه شوید تا به موضوع آموزش شرکت در مناقصه و شرایط شرکت در مناقصات دولتی بیشتر بپردازیم.

آموزش شرکت در مناقصه

در زمینه آموزش شرکت در مناقصه شما ابتدا باید بدانید که تمام پیش نیازها و مدارک مورد نیاز شرکت در این فرایند را آماده کرده‌اید. درواقع پیروز شدن شما بر رقیبان در این صحنه، نیازمند آگاهی کامل نسبت به جزئیات مربوط به فعالیت اقتصادی است. به عنوان مثال در پروژه‌های بزرگ اقتصادی، باید نسبت به اخبار اقتصادی به خصوص در حوزه مناقصات و مزایدات اشراف بیشتری پیدا کنید. اعلام‌ها و اطلاعیه‌های عمومی را پیگیری کنید و در این زمینه به روز باشید. علاوه بر این نکته مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید، آن است که در ارتباط با معامله احتمالی که پیش رو دارید، باید اطلاعات کاملی را به دست بیاورید.

اطلاعاتی مانند محل برگزاری مناقصه، مدت زمانی که برای آماده شدن اعلام شده است، میزان مبلغی که شرکت‌ها برای پروژه تضمین کرده‌اند و غیره می‌تواند به برنده شدن شما در مناقصات هم کمک بسیاری بکند. درواقع داشتن این اطلاعات به مناقصه گران کمک می‌کند تا شرایط موجود خود را به درستی ارزیابی کنند و سپس در ارتباط با شرکت در پروژه و انجام مناقصه تصمیم بگیرند. در مرحله بعد شما باید شرایط شرکت در مناقصه را که توسط مناقصه گزار اعلام شده است؛ شناسایی کنید. سپس مدارک مورد نیاز را در صورت تصمیم بر شرکت، آماده کرده و ارسال کنید. این موضوع بسیار اهمیت دارد که مدارک شما در زمان درخواستی ارسال شود؛ زیرا اغلب مناقصات و مزایدات تمدید نشده و اجازه تصحیح و تکمیل مدارک در آنها وجود ندارد. سپس نتایج اعلام شده و در صورتی که شما برنده مناقصه باشید؛ باید برای انجام پروژه و عقد قرارداد اقدامات لازم را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: چگونگی انتخاب و تعیین برنده در مناقصه

شرایط شرکت در مناقصات دولتی

همانطور که در بالا اشاره کردیم، در یکی از مراحل آموزش شرکت در مناقصه، شناسایی شرایط ارگان مناقصه گزار وجود دارد. این مرحله برای هر سازمان دولتی و یا خصوصی می‌تواند متفاوت باشد. برای سازمان‌های دولتی شرایط شرکت در مناقصه به شرح زیر است:

 • افرادی که می‌خواهند در مناقصات شرکت کنند باید برگه پیشنهاد قیمت خود را  همراه با مدارک اعلام شده و مورد نیاز در یک پاکت مهر شده به اداره امور حقوقی و قراردادها تحویل دهند.
 • مناقصه‌گران ملزم هستند تا مبلغ ۲۰ میلیون ریال از مبلغی را که پیشنهاد کرده‌اند؛ در قالب ضمانت نامه بانکی معتبر و یا به صورت وجه نقد پرداخت کنند.
 • اگر فردی پس از برنده شدن در فرایند مناقصه، از ادامه مسیر انصراف بدهد؛ تمام مبلغ سپرده به نفع شرکت مناقصه گزار دولتی ضبط شده و قرارداد با نفر دوم منعقد خواهد شد.
 • برای درج آگهی در روزنامه، همه هزینه را باید برنده مناقصه پرداخت کند.
 • شرکت در یک مناقصه دولتی به منزله قبول تمام شرایط موجود در اسناد است.
مناقصه خدمات شهری
 • در پروژ‌ه‌های خدمات نظافتی و فضای سبز معمولا مهلت اجرای کار یک سال از تاریخ بستن قرارداد است.
 • تمامی فرم‌های شرایط شرکت در مناقصه و دیگر مدارک مربوط به آن باید توسط پیمانکار مهر و امضا شود.
 • مناقصه گران ملزم هستند تا  پيشنهادات خود را در دو پاكت الف و ب به امور اداری سازمان، تحویل دهند: در پاكت الف، اساسنامه و آگهی تاسيس شركت، فيش واريز يا ضمانت‌نامه معتبر بالغ بر واریز ۲۰ میلیون ریال، سوابق شركت و برگه تأیید صلاحیت از اداره كار و امور اجتماعی قرار می‌گیرد. در پاكت ب، فرم شركت در مناقصه و پيشنهاد قيمت قرار خواهد گرفت.
 • این پیشنهادات در مناقصات دولتی شرکت داده نخواهند شد: پیشنهاداتی که ابهام دارند؛ پیشنهاداتی که مشروط هستند؛ پیشنهاداتی که تضمین ندارند و پیشنهاداتی که بعد از تاریخ تعیین شده، ارائه می‌شوند.
 • شرکت کارکنان دولت در مناقصات دولتی ممنوع است و مناقصه گر باید به صورت کتبی قید کند که از کارکنان دولت نیست.
 • پیمانکار باید توان پرداخت حداقل ۲ ماه از حقوق و مزایای کامل افرادی که برای قرارداد استخدام شده‌اند را داشته باشد و این موضوع را بتواند ثابت کند.
 • پیمانکار متعهد می‌شود که بدون اطلاع کارفرما اقدام به تغییر یا اخراج نیروهای مشغول به کار نخواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید «مناقصه های شرکت ذوب آهن اصفهان» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. یکتا ستایش ثابت گفت:

  با سلام.
  این پوش نوت خیلی توجهم رو جلب کرد.

  با تشکر- یکتا ستایش ثابت

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

پیش بینی های قیمت خودرو در روزهای آینده

پیش بینی های قیمت خودرو در روزهای آینده

با وجود آن که این روزها در بازار خودرو رکود وجود دارد اما مسیر قیمت ها همچنان مسیر افزایشی بوده و گزارش ها حاکی از آن است که قیمت خودرو در بیشتر موارد در روزهای