خرید ضایعات، بازاری با حداقل سرمایه و حداکثر سود

خرید ضایعات

خرید ضایعات این روزها تبدیل به یک شغل پردرآمد شده است که افراد زیادی با استفاده از آن امرار معاش می‌کنند. ضایعات اما به موادی اطلاق می‌شود که برای انسان‌ها دیگر قابل استفاده نبوده و انواع مختلفی از لوازم الکترونیکی، کارتن، کتاب و غیره را شامل می‌شوند. بازاری که در این زمینه وجود دارد نیاز به سرمایه کمی داشته و شما از این راه می‌توانید به درآمد بسیار زیادی دست پیدا کنید.

در کشورهای پیشرفته دنیا میزان تولید ضایعات بسیار بیشتر است. این ضایعات بعد از جمع آوری به انبارهای مختلف در اطراف شهرها رفته و برای بازیافت به کارخانه‌های مختلفی منتقل می‌شوند. علاوه بر این جمع آوری ضایعات و استفاده مجدد از آنها به محیط زیست هم کمک قابل توجهی می‌کند. خرید ضایعات با توجه به نوع آنها صورت می‌گیرد؛ بنابراین ما در ادامه به بررسی انواع ضایعات، معاملات آنها و مزایای خرید و فروش در این حوزه می‌پردازیم. پس ما را تا انتها همراهی کنید.

انواع ضایعات

ضایعات در حالت کلی به ۴ دسته بندی تقسیم می‌شوند که عبارت است از:

۱- ضایعات فلزی و غیرفلزی

۲- ضایعات الکترونیکی والکتریکی و غیرالکترونیکی

۳- ضایعات صنعتی 

۴- ضایعات خانگی

خرید ضایعات فلزی و غیر فلزی و انواع آن

در دسته بندی اول می‌توان ضایعات را به انواع فلزی و غیر فلزی تقسیم کرد. ضایعات فلزی به هر شی فلزی گفته می‌شود که کاربرد قبلی خود را از دست داده است و عمر مفیدی بیشتر از این میزان ندارد. این دسته از ضایعات شامل انواع  آهن، استیل،  چدن، آلومینیوم، مس، برنج، مفرغ، سرب، آلومینیوم و روی و سایر فلزات می‌شوند.

خرید ضایعات غیر فلزی هم شامل هر شی غیر فلزی می‌شود که کاربرد ندارد. در این دسته مواردی مانند  پلاستیک، کاغذ و کارتن، نخاله‌های غیرفلزی ساختمان از قبیل سنگ و گچ و سرامیک، شیشه ، لاستیک، مواد شیمیایی، روغن، ضایعات کشاورزی و حتی نان خشک و غیره وجود دارند.

مزایده ضایعات فلزی

خرید ضایعات الکترونیکی و الکتریکی و غیر الکترونیکی

در دسته بندی دیگر می‌توانیم ضایعات را به دو دسته الکترونیکی و الکتریکی و غیر الکترونیکی تقسیم کنیم. ضایعات الکترونیک و الکتریکی شامل لوازمی می‌شوند که کارکرد خود را از دست داده و دست دوم شده‌اند. انواع موبایل، قطعات کامپیوتر، تلویزیون، رادیو، سیم و کابل و باتری و سایر وسایل برقی خونگی از قبیل ماشین لباسشویی، یخچال ، کولر وغیره در این دسته قرار می‌گیرند. ضایعات غیرالکترونیکی هم آن دسته از ضایعاتی هستند که جز دسته اول قرار نمی‌گیرند.

خرید ضایعات صنعتی و انواع آن

ضایعات صنعتی آن دسته از ضایعاتی هستند که در واحدهای صنعتی و تولیدی به وجود می‌آیند. این دسته از ضایعات شامل انواع مواد شیمیایی، فلزات، مواد پلاستیکی ، تولیدات مرجوعی غیر مفید  و غیره می‌شود. برخی از این ضایعات صنعتی به عنوان مواد ساختمانی بازیافت می‌شوند.

خرید ضایعات خانگی

همانطور که ضایعات صنعتی در مناطق صنعتی تولید می‌شوند؛ ضایعات خانگی هم در مناطق مسکونی ایجاد می‌شوند. بسیاری از ضایعات  فلزی، غیرفلزی، الکترونیکی و غیرالکترونیکی در این گروه قرار می‌گیرند.

معامله و خرید ضایعات

طی انجام معاملاتی مانند مزایده و دیگر خرید و فروش‌ها اقلام ضایعاتی مانند آهن آلات، کارتن، پلاستیک و غیره با استفاده از ماشین‌هایی مانند وانت و کامیون و غیره به انبارهایی منتقل می‌شود و در حجم‌های ۱۵ تا ۲۰ تن به کارخانجات فروخته می‌شود. بخش اصلی درآمد در این قسمت به وجود می‌آید. درواقع افراد با فروش آنها به کارخانجات سود بسیاری به دست می‌آورند زیرا کارخانجات آهن آلات و دیگر ضایعات را به قیمت خوبی خریداری می‌کنند. با این کار آنها از این ضایعات در صنایع خود استفاده می‌کنند.

طی مزایداتی که برای خرید ضایعات صورت می‌گیرد؛ شرکت‌های دولتی و خصوصی اقلام ضایعاتی خود را اعلام کرده و شرکت کنندگان در مزایده اقدام به ارائه پیشنهادات خود بر اساس شرایط مزایده می‌کنند. در نهایت آن شرکت کننده‌ای می‌تواند ضایعات را خریداری کند که قیمتی بالاتر از مبلغ کارشناسی و بیش از دیگران اعلام کرده باشد.

مزایای خرید و فروش ضایعات

  • حفاظت از محیط زیست
  • درآمد مناسب
  • امکان خود اشتغالی
  • هزینه راه اندازی کم
  • تقاضای ثابت

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مزایدات جدید هستید «مزایده های انواع کاغذ و صنایع سلولزی» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی