نکاتی درباره شرکت‌های خدمات نظا‌فتی

مناقصه خدمات

خدمات نظافتی درواقع خدماتی هستند که توسط شرکت‌ها و با هدف کمک کردن به دیگران در انجام امور خدماتی و نظافتی ارائه می‌شوند. بسیاری از شرکت‌های دولتی و خصوصی این خدمات را به شهروندان ارائه می‌دهند و عمدتا خدمات آنها در حوزه نظافت منزل ، نظافت راه پله ، نظافت شرکت‌ها ، پذیرایی از مراسم ، قالیشویی ، اسباب کشی و غیره است.

شرکت‌های خدمات نظافتی برای انجام این امور با اعزام نیروهای نظافتچی که دارند به محل مشتریان به خانواده‌ها و مدیران ساختمان کمک کرده و در ازای آن دستمزد دریافت می‌کنند. برخی از خدمات نظافتی مانند قالیشویی درخواستی بوده و پس از تماس مشتری آنها در محل حاضر شده و فرش‌ها را برده و به کارگاه منتقل می‌کنند و بعد از شستشو و خشک کردن فرش‌ها آنها را به مشتری تحویل می‌دهند. ما در ادامه به وظایف شرکت‌های خدمات نظافتی، مزایای استفاده از آنها و حضور آنها در مناقصات مختلف می‌پردازیم.

وظایف شرکت‌‌های خدماتی

 • ثبت سفارش مشتریان به همراه آدرس و زمان سرویس دهی به آنها
 • هماهنگی با نیروهای خدماتی شرکت برای ارائه سرویس در زمان تعیین شده
 • اعزام نیروی خدماتی به منزل و یا محل مشتریان در زمان تعیین شده
 • پیگیری نیروهای خدماتی به منزل در زمان تعیین شده
 • گرفتن گزارش از مشتریان برای دریافت نحوه عملکرد نیروها
 • بررسی انتقادات و پیشنهادات احتمالی مشتریان
 • بهبود کیفیت خدمات ارائه شده
 • ارائه فاکتور به مشتریان در هنگام رسیدن نیروهای شرکت به محل مشتریان

علاوه بر وظایفی که شرکت‌های خدمات نظافتی دارند؛ ویژگی‌هایی را نیز دارند که اولین و مهم‌ترین آنها، دارا بودن شماره ثبت است. همچنین نیروهای شرکت باید جوان، متعهد و مجرب باشند و در سلامت کامل جسمی و روحی باشند. این دسته از شرکت‌ها باید برای ارائه خدمات خود در زمان مشخص شده حاضر شوند و تاخیر نداشته باشند. از سوی دیگر تعرفه انجام خدمات شرکت‌ها باید منطقی و مناسب بوده و با میزان کار همخوانی داشته باشد.

شرکت‌های خدمات نظافتی باید نظرات، انتقادات و پیشنهادات مشتریان خود را پذیرا باشند و در اصلاح کار خود تلاش کنند. معمولا این شرکت‌ها مهر رسمی دارند و نیروهای حاضر در محل باید این مهر را به همراه داشته باشند. علاوه بر این حفظ بهداشت و نظم در انجام کارها توسط نیروهای خدماتی یکی دیگر از ویژگی‌های مهمی است که این شرکت‌ها باید در نظر بگیرند.

مناقصه خدمات نظافتی

مزایای استفاده از خدمات نظافتی

 • شرکت‌های خدماتی همیشه در دردسترس بوده و این در حالی است که افراد نظافتچی ممکن است در زمان مورد نیاز در دسترس نباشند یا در محل دیگری مشغول به کار باشند.
 • شرکت در قبال مشتریان خود مسئولیت پذیر است در حالیکه افراد نظافتچی به تنهایی این مسئولیت را قبول نمی‌کنند.
 • تضمین کیفیت خدمات ارائه شده نظافتی توسط شرکت.
 • جبران کم کاری افراد نظافتچی ارسال شده توسط شرکت.

حضور خدمات نظافتی در مناقصات

بسیاری از شرکت‌های دولتی و خصوصی خدمات نظافتی مربوط به ادارات و سازمان‌های خود و یا زیر نظر خود را به این شرکت‌های پیمانکار می‌سپارند. برای واگذاری این خدمات نیاز است تا این شرکت‌ها در مناقصات سازمان‌های مناقصه گزار شرکت کرده و رقم خود را برای انجام خدمات مشخصی در یک پاکت مهر و موم شده ارائه دهند. در صورتی که رقم مناقصه گر از دیگر افراد شرکت کننده در مناقصه کمتر باشد، می‌تواند به عنوان برنده مناقصه اعلام شود و طی یک قرارداد خدمات نظافتی مکان مورد نظر را در طی دورانی مشخص که در قرارداد ذکر شده آغاز کند.

در این مناقصات، نوع کار، مدت زمان انجام آن و مدارکی که نیاز است تا مناقصه گران تحویل سازمان بدهند؛ قید می‌شود. در ضمن مناقصه گران باید مدارک و اسناد خود را تا تاریخ اعلام شده تحویل بدهند و سازمان نیز ملزم است تاریخ اعلام برنده مناقصه را اعلام کند.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید «مناقصه های ایاب و ذهاب» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط