تامین نیروی انسانی مورد نیاز شرکت‌ها با چه روشی انجام می‌شود؟

مناقصه تامین نیرو انسانی

این روزها همه شرکت‌ها به نیروی انسانی خود توجه ویژه‌ای دارند. دلیل این موضوع آن است که در محیط کسب و کار نیروی انسانی قلب یک سازمان به شمار می‌رود و بدون آنها سازمان از کار خواهد افتاد و اداره آن امکان پذیر نخواهد بود. بنابراین داشتن نیروهای شایسته رمز موفقیت شرکت‌ها است. در این زمینه شرکت‌هایی وجود دارند که اقدام به تامین نیروی انسانی کارآمد در زمینه‌های مختلفی مانند نیروی تاسیسات، نگهبان، مستخدم، آبدارچی، مهماندار و غیره می‌کنند. درواقع نقش این دسته از شرکت‌ها نقش پیمانکاری است.

وظیفه شرکت‌های تامین نیروی انسانی آن است که با عقد قرارداد با سازمان‌ها و ادارات دولتی و موسسات خصوصی نیروی مورد نیاز آنها را فراهم کنند. این شرکت‌ها معمولا برای دانشگاه‌ها و مراکز دولتی گزینه خوبی هستند زیرا نیروی انسانی آنها به صورت پیمانی واگذار می‌شوند و سازمان کارفرما هیچ گونه مسئولیتی در قبال بیمه و دیگر مسائل نیروهای پیمانی و تحت قرارداد شرکت تامین نیروی انسانی ندارد. ثبت این دسته از شرکت‌ها نیز به دو صورت سهامی خاص و مسئولیت محدود انجام می‌شود. ما در ادامه این مقاله از مجله هزاره به بررسی شرایط ثبت شرکت‌های تامین نیروی انسانی و نحوه قرارداد آنها طی مناقصات با سازمان‌ها می‌پردازیم. پس با ما همراه شوید.

ثبت شرکت تامین نیروی انسانی سهامی خاص

 • در ابتدای تاسیس شرکت باید حداقل ۳۵ درصد سرمایه شرکت به صورت نقدی توزیع گردد.
 • در صورتی که سرمایه شرکت به صورت غیرنقدی است، باید به صورت تفکیک شده در تقویم و اظهارنامه ذکر شود.
 • برای ثبت شرکت تامین نیروی انسانی سهامی خاص به حداقل ۳ نفر نیاز است و حداکثر بدون محدودیت است.
 • حداقل تعداد اعضای هیئت مدیره در این شرکت‌ها ۳ نفر، یک بازرس اصلی و یک بازرس علی البدل است.

ثبت شرکت تامین نیروی انسانی با مسئولیت محدود

 • دارای حداقل ۲ نفر عضو باشد و حداکثر چند نفر
 • این شرکت باید بتواند کل سرمایه را پرداخت کند یا نسبت به آن تعهد بدهد
 • شراکت نامه نوشته و امضا گردد
 • تنظیم اساسنامه شرکت
تامین نیرو انسانی

نحوه تامین نیرو سازمان‌ها در مناقصات

همانطور که اشاره کردیم سازمان‌های دولتی و خصوصی برای تامین پرسنل خود نیازمند این دسته از شرکت‌های تامین نیروی انسانی هستند که در نقش پیمانکار ظاهر می‌شوند. بنابراین طی برگزاری مناقصاتی اقدام به جذب این شرکت‌های پیمانکاری و نیروهای آنها می‌کنند. به عنوان مثال سازمان‌ها برای انجام کارهای حجمی مانند نظافت و آبدارخانه، تعمیرات، انجام خدمات مشترکین و غیره اطلاعیه‌ای را منتشر می‌کنند و پیمانکاران در این مناقصه اعلام آمادگی می‌کنند.

در صورت دارا بودن شرایط پیمانکاران و مبلغ مورد نظر کارفرما یک شرکت به عنوان برنده مناقصه اعلام شده و طی قراردادی با کارفرما ملزم است تا کار خود را با توجه به شرایط از پیش تعیین شده و اشاره شده در قرارداد شروع کند و در تاریخ مشخص به پایان برساند.  به هر میزان که این قرارداد دقیق‌تر و با حضور متخصصان منعقد شود افراد و سازمان با اطمینان بیشتری به کار خواهند پرداخت.

برخی از شرکت‌ها و سازمان‌ها تمایل دارند که جذب نیروی انسانی آنها همراه با برگزاری آزمون‌های علمی و عملی مناسب انجام شود. اما برخی دیگر فقط معیارهای خاصی برای گزینش تعیین می‌کنند. در این صورت شرکت پیمانکار با توجه به درخواست متقاضی اقدام به جذب نیروی مد نظر برای او خواهد کرد. این توافق نامه، قراردادی است که میان شرکت متقاضی (به عنوان کارفرما) و شرکت پیمانکار تنظیم خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید «مناقصه های ایاب و ذهاب» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. علی گفت:

  بهترین وبسایت در زمینه مناقصات هستید خداقوت

  1. m gorji گفت:

   از حسن نظر شما بسیار سپاس گزاریم

توسط