آشنایی با فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی ایران

مناقصه دانشگاه علوم پزشکی ایران

دانشگاه علوم پزشکی ایران یک دانشگاه علوم پزشکی در شهر تهران و استان تهران است.  این دانشگاه در سال ۱۳۵۳ تاسیس شده است. دانشگاه علوم پزشکی ایران، در مرداد ۱۳۵۲ با عنوان مرکز پزشکی شاهنشاهی توسط عبدالحسین سمیعی بنیانگذاری شد. در سال ۲۰۱۹ میلادی، در اولین رتبه ‌بندی تأثیرگذاری دانشگاه‌های تایمز (Times Impact Ranking)، این دانشگاه توانست رتبه اول کشوری و ۴۱ جهان و در سال۲۰۲۰، رتبه اول کشوری و ۵۵ جهان را از آن خود کند.

طراحی و ساخت بنای اولیه این مجموعه در زمان محمدرضا پهلوی، و توسط ویلیام پریرا، معمار آمریکایی انجام گرفته است. پس از پیروزی انقلاب در سال ۱۳۵۷ نیز فعالیت‌های مرکز پزشکی ایران در طول سال‌های ۱۳۶۳–۱۳۶۱ به صورت محدود ادامه داشت تا اینکه در سال ۱۳۶۵ از ادغام چند دانشکده و مؤسسه آموزش عالی در مرکز پزشکی، این مجموعه  به صورت رسمی، تحت عنوان دانشگاه علوم پزشکی ایران کار خود را ادامه داد. این روزها این دانشگاه به عنوان یکی از بزرگترین سازمان‌های علمی، فرهنگی به  ارائه خدمات بهداشتی و درمانی می‌پردازد و در جهت ارتقاء دانش پزشکی و تربیت کادر درمانی متخصص فعالیت می‌کند. در ادامه به معرفی بیشتر این مجموعه و معاملات مالی در این سازمان خواهیم پرداخت. پس با مجله هزاره همراه شوید.

فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی ایران

هم اکنون دانشگاه علوم پزشکی دارای ۹ دانشکده آموزشی به همراه ۱۸ بیمارستان و مرکز آموزشی درمانی است که در آن بیش از ۷۲۰۰ دانشجو در حال تحصیل و همچنین ۹۸۰ استاد در آن مشغول به تدریس هستند. تاکنون ۵۹۳۵ مقاله علمی داخلی و ۲۰۹۸۰ مقاله بین المللی از این مرکز در نشریات و همایش‌های داخلی و خارجی منتشر شده است. وب سایت رسمی این داشنگاه به آدرس http://iums.ac.ir به علاقمندان رشته پزشکی و افرادی که می‌خواهند از این مرکز و نحوه انجام فعالیت‌ها در آن اطلاعات بیشتری به دست بیاورند کمک زیادی خواهد کرد.

این دانشگاه یکی از قطب‌های علمی وزارت بهداشت ایران در بخش‌های مختلف قلب و عروق و قلب اطفال (بیمارستان قلب رجایی)، مدیریت و اقتصاد سلامت، لاپاروسکوپی (جراحی درون بین-بیمارستان حضرت رسول اکرم)، بیماریهای زنان و زایمان (بیمارستان بیماریهای زنان و زایمان اکبرآبادی)، روانپزشکی و روانشناسی بالینی (انستیتو روانپزشکی و بیمارستان مرکز روانپزشکی ایران)، توانبخشی و فیزیوتراپی، گوش-حلق-بینی(ENT-بیمارستان حضرت رسول اکرم)، جراحی پلاستیک (بیمارستان ترمیمی و جراحی پلاستیک حضرت فاطمه) و فناوری اطلاعات سلامت(IT) را در اختیار دارد.

معاونت‌های دانشگاه علوم پزشکی

  • معاونت توسعه مدیریت و برنامه ریزی منابع 
  • معاونت تحقیقات و فناوری 
  • معاونت آموزشی 
  • معاونت دانشجویی و فرهنگی
  • معاونت غذا و دارو
  • معاونت درمان
  • معاونت بهداشتی
  • معاونت بین الملل
مناقصه تجهیزات پزشکی

مناقصات دانشگاه علوم پزشکی ایران

دانشگاه علوم پزشکی ایران برای همکاری بیشتر  و بهتر با بخش خصوصی و دولتی اقدام  به برگزاری مناقصاتی در زمینه‌های مختلف مانند انواع سرویس‌های واگذاری خدمات ایاب و ذهاب نیروها و امور طبخ غذا و …، تاسیس داروخانه، سرویس‌های نظافتی، احداث مراکز تحقیقاتی، خرید البسه و تجهیزات و غیره می‌کند. بر این اساس تاریخی را بر اساس اعلامیه‌ای که به انتشار عمومی گذاشته می‌شود اعلام می‌کند. این اعلامیه به صورت رسمی در روزنامه‌های کثیر الانتشار و وب سایت‌های رسمی انتشار مناقصات و مزایدات مانند هزاره منتشر خواهد شد.

پس از انتشار فراخوان دانشگاه علوم پزشکی ایران شرکت‌ها و مناقصه گران باید در زمان مشخص شده اقدام به ارسال مدارک کنند. در این اطلاعیه زمان بازگشایی پاکت‌ها و اعلام برنده هم مشخص شده است. در صورت دارا بودن شرایط توسط این شرکت‌ها آنها وارد فرایند رقابتی خواهند شد که نهایتا یک شرکت به عنوان برنده مناقصات توسط این دانشگاه اعلام خواهد شد و بر اساس موارد تعیین شده در قرارداد همکاری دو طرفه شروع خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید «مناقصه های تجهیزات پزشکی، دارویی» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط